Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w systemach elewacyjnych i pokryć dachowych

informacja prasowa 30-04-2013, 08:23

Elewacje i pokrycia dachów to elementy konstrukcji, które każdy widzi na co dzień i dla większości ludzi z pozoru nie kryją one w sobie żadnych tajemnic. Wydaje się, że są dokładnie takie, jak wiele lat temu, w nowoczesnych budynkach cegła może być jedynie zastąpiona szkłem czy stalą, ale zasada budowy i używane materiały są proste i niezmienne. Tymczasem, coraz częściej zarówno elewacje budynków, jak i ich dachy powstają z innowacyjnych materiałów i z wykorzystaniem niezwykłych technologii oraz konstrukcji, co wpływa nie tylko na ich efekt estetyczny, ale też niespotykane dotąd cechy użytkowe.

Port lotniczy Ławica

Materiały na miarę XXI wieku

Elewacje zazwyczaj kojarzone są z tradycyjnymi murami pokrytymi tynkiem, bardzo często nawet niepołączonymi z odpowiednią izolacją, co sprawia, że nie stanowią bariery dla ucieczki ciepła z wnętrza, nie są też odporne na działanie wilgoci czy zmieniają kolor pod wpływem działania promieniowania słonecznego. Jednak dzisiaj coraz częściej inwestuje się w takie rozwiązania jak elewacje aluminiowe. Materiałem do ich wykonania są płyty kompozytowe, takie jak Alucobond czy Reynobond. To dzięki nim powstać mogą fasady o dowolnym kształcie wymyślonym przez architekta, nawiązujące do konkretnego stylu, a także wykonane w dowolnym kolorze. Elewacje aluminiowe powstają z płyt, które są prawdziwym technologicznym majstersztykiem. W ich wnętrzu znajduje się rdzeń, który wykonany może być z polietylenu lub materiału mineralnego oraz dwóch zewnętrznych warstw aluminium. Skomplikowany proces produkcji takiej płyty jest szczegółowo monitorowany, dzięki czemu każdy produkt spełnia najwyższe standardy, jest perfekcyjnie wykończony i całkowicie odporny na rozwarstwienie. Jednak zalety płyt kompozytowych odczuwa się również przy ich montażu i użytkowaniu- są duże, dlatego praca postępuje szybko, plastyczne - co pozwala dopasować je do dowolnych oczekiwań i odporne zarówno na działanie warunków atmosferycznych, jak i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo płyty Alucobond czy Larson doskonale tłumią drgania i pochłaniają dźwięki.

Atlas Arena Łódź 

Nowoczesne technologie

Przejawem nowoczesności są nie tylko wykorzystywane materiały, ale też sposób ich użycia. Tutaj najlepszym przykładem są fasady wentylowane, które są nie tylko metodą całkowitej zmiany wyglądu budynku, ale też zapewniają dobrą izolację, usprawniają oddawanie wilgoci, a także zapobiegają kondensacji pary wodnej. Elewacje wentylowane pozwalają łączyć różnorodne materiały, takie jak wspomniane płyty kompozytowe, ale też cegłę czy stal. Konstrukcja takiej elewacji składa się z trzech idealnie dobranych warstw - podkonstrukcji, warstwy izolacyjnej oraz zewnętrznej okładziny. Nazwa tego systemu wywodzi się z faktu, że pomiędzy izolacją a płytą wentylacyjną znajduje się szczelina wentylacyjna, która umożliwia przepływ powietrza. Fasady wentylowane chronią budynek przed słońcem, deszczem czy mrozem, zaś mieszkańcom budynku dają komfort termiczny i akustyczny, a stymulując oddawanie wilgoci, zapobiegają rozwojowi niebezpiecznych grzybów.

Ticona Frankfurt 

Innowacyjne rozwiązania i pomysły

Decydując się dziś na konkretne elewacje czy pokrycia dachowe, warto dobrze zastanowić się nad inwestycją w nowoczesne rozwiązania. Wiele z nich pociąga za sobą znaczące oszczędności i to zarówno w fazie budowy, jak i późniejszego użytkowania budynku. Innowacyjne pomysły to też ogromna elastyczność, która pozwala wprowadzać w życie nawet wyjątkowo oryginalne projekty. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że w przypadku tak poważnych inwestycji, warto opierać się wyłącznie o sprawdzonych fachowców. Tu warto wspomnieć firmę ME Wielkopolska, która należy do grupy METAL ENGINEERING. ME Wielkopolska to zespół doświadczonych specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się projektem i realizacją fasady czy dachu. ME Wielkopolska może pochwalić się udziałem w takich realizacjach jak Okrąglak w Poznaniu, Port Lotniczy Ławica w Poznaniu, Atlas Arena w Łodzi, Zakłady produkcyjne Ticona we Frankfurcie nad Menem, Porche Centrum w Warszawie i w wielu innych. Doświadczenie zdobywane w wielu krajach i nieustannie prowadzone badania naukowe, m.in. we współpracy z Politechniką Krakowską oraz Politechniką Poznańską, sprawiają, że ta ME Wielkopolska podjąć się może nawet najbardziej nietypowego projektu i nietuzinkowego wyzwania.

Stacja BP Chodzież***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag nowe technologietag ME Wielkopolskatag innowacje


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy