Nieszczelność przewodów klimatyzacji

09-06-2017, 08:00

Ważnym elementem układu chłodzącego są przewody klimatyzacji. Za ich pośrednictwem odbywa się transport czynnika chłodzącego do kolejnych miejsc instalacji. Aby układ działał poprawnie, przewody muszą być szczelne. Podczas przeglądu stanu klimatyzacji należy sprawdzić szczelność przewodów. W przypadku ich uszkodzenia nie ma sensu uzupełnianie czynnika chłodzącego, który i tak się ulotni.

Przewody klimatyzacji muszą być wytrzymałe, gdyż działa na nie wysokie ciśnienie. Powinny być odporne na działanie trudnych czynników zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Wykonuje się je zatem z mocnych materiałów, odpornych na korozję. Zwykle jest to aluminium lub stal szlachetna, wzmocnione wulkanizowaną gumą. Niekiedy do łączenia przewodów stosuje się różnego rodzaju zaciski. Nie jest to jednak zadowalające rozwiązanie, gdyż wówczas układ chłodzący jest bardziej narażony na rozszczelnienie. Znacznie lepiej sprawdza się wulkanizacja i sklejanie.

Najczęściej przewody składają się z trzech warstw: zewnętrznej, pośredniej, która jest izolatorem oraz wewnętrznej. Dla wzmocnienia stosuje się niekiedy dodatkową warstwę, między pośrednią a zewnętrzną. Konieczne są także uszczelnienia w miejscach złączeń.

Rozszczelnienia przewodów następują najczęściej przez korozję, którą powoduje działający od wewnątrz czynnik chłodzący w postaci gazu lub cieczy. Powszechne jest także niszczenie uszczelniaczy oraz usterki w złączeniach przewodów. W przypadku uszkodzenia możemy zdecydować się na naprawę lub wymianę przewodu. Trzeba pamiętać, że wówczas wymieniamy także wszystkie uszczelniacze i złącza.

Nieodpowiednio konserwowane przewody klimatyzacji mogą ulec zniszczeniu i tym samym powodować wadliwe działanie układu chłodzącego. Zaniechanie naprawy lub wymiany wadliwego przewodu może skutkować nawet poważnym uszkodzeniem całej instalacji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag klimatyzacja
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: