Najpopularniejsze rodzaje wag stosowane w przemyśle i na produkcji. Co powinieneś o nich wiedzieć?

11-10-2017, 06:32

Wagi przemysłowe są nieodzownym elementem funkcjonowania wielu dużych firm. Działanie niektórych z nich opiera się na sprawnym i szybkim transporcie towarów. Jednak na transport tego typu nałożone jest wiele wymogów, których firmy muszą przestrzegać. Na szczęście nowoczesne wagi potrafią dostarczyć wszelkich niezbędnych informacji na temat towaru.

wagi przemysłowe

Wykorzystanie wag w przemyśle

Obecnie wagi wykorzystywane są w niemal każdym segmencie przemysłu i w każdej branży, począwszy od wag paletowych i zbiornikowych, aż po ogromne wagi kolejowe. Z pewnością, do najczęściej wybieranych można zaliczyć wagi:

●      samochodowe,

●      kolejowe,

●      platformowe,

●      paletowe,

●      zbiornikowe.

 

Wagi znajdują różnorodne zastosowanie. Przykładem mogą być wagi zbiornikowe, które są bardzo nowoczesnymi konstrukcjami przeznaczonymi do magazynów i linii produkcyjnych. Dzięki obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej, ich podzespoły elektroniczne mogą pracować w najcięższych warunkach przemysłowych.

 

Najpopularniejszy rodzaj wag – wagi samochodowe 

Ze względu na wymogi wagowe, jakie muszą spełniać transporty poruszające się po polskich drogach, firmy zmuszone są na dokładną kontrolę i pomiary swoich dostaw. Na tym polu nieocenione są właśnie wagi samochodowe, których nowoczesna elektronika dostarcza wszelkich niezbędnych informacji dotyczących danego transportu, skutecznie usprawniając logistykę firmy. Największą popularnością cieszą się praktyczne wagi pomostowe.

Odpowiednio do potrzeb można dobrać wagę najazdową lub zagłębioną, wbudowaną na równi z jezdnią. Tego typu sprzęt może być montowany z elementów stalowych lub stalowo-betonowych wylewanych na miejscu. Ten sprzęt jest zwykle inwestycją na długie lata. Zwłaszcza, że na rynku funkcjonuje wiele firm serwisujących wagi, i to zarówno samochodowe, kolejowe, platformowe, zbiornikowe i na silosach. Więcej na ten temat przeczytasz na: http://www.tensowag.pl/oferta.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. NASA
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.