Mosty modułowe - skuteczna alternatywa dla konwencjonalnych rozwiązań

04-09-2020, 06:40

Mosty to konstrukcje, które wymagają eksperckiej wiedzy. Tylko najlepsi inżynierowie mogą zajmować się ich budową - w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czasami jednak potrzebna jest skuteczna alternatywa.

Zdarza się, że mosty w złym stanie technicznym muszą zostać wyłączone z użytku. Sam remont takiego obiektu najczęściej wiąże się z wyłączeniem ruchu, co generuje utrudnienia komunikacyjne, korki i frustrację mieszkańców. Innym razem żywioł może uszkodzić lub zniszczyć most, co wyklucza go z użytkowania. Nie mniej mosty łączą brzegi, a także przechodzą przez trudne do przeprawy tereny. Co w sytuacji, gdy konwencjonalny obiekt nie będzie mógł pełnić swojej funkcji?

most modułowy

Moduły gotowe do użycia

Mosty składane zbudowane z modułów, to konstrukcje, które charakteryzują się szybkością budowy. Można je wznieść w każdym miejscu, gdzie przecinają się szlaki transportu lądowego i wodnego. W ten sposób może powstać konstrukcja, która zastąpi dotychczasowy obiekt na czas jego remontu lub budowy nowego w miejsce wysłużonego już mostu. Moduły są na tyle plastyczne, że można zamówić rozwiązania o różnej długości i szerokości. Dzięki temu w prosty sposób dosłownie złożymy most, który obsłuży ruch nie tylko pieszy, ale także kołowy. W końcu ideą jest zapewnienie sprawnego przepływu osób i pojazdów. Często zdarza się, że takie rozwiązania po instalacji służą przez długi czas np. kładki, ale nie tylko. W końcu konstrukcje modułowe to nie tylko mosty zwodzone, ale także mosty belkowe, blachownicowe czy panelowe. Każdy z nich różni się wyglądem, ale także możliwościami technicznymi i parametrami. Daje to duże pole manewru w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Łącz, zamiast dzielić

Remont mostu w centrum miasta lub na ruchliwym odcinku drogi szybkiego ruchu, to nie lada wyzwanie obarczone presją czasu. Zamiast szukać alternatyw w postaci objazdów i jednocześnie chcąc uniknąć ryzyka korków, możemy postawić na mosty modułowe. Jeśli miejsce na to pozwala, to taka konstrukcja powstanie szybciej niż konwencjonalny most. W zależności od rodzaju mostu przęsła mają określoną długość, optymalnie dostosowaną do odcinka, który będą łączyć. Przypomina to mniej więcej układanie budowli z klocków. Dobieramy te elementy, które najlepiej będą nadawały się do określonego zadania. W ten sposób powstają znane z parków kładki pieszo-rowerowe, a także naziemne przejścia dla pieszych. Nie mniej głównym zadaniem mostów modułowych jest zapewnienie przejazdu samochodom w tym ciężarowym. Rozwiązania te oferują więc pasy ruchu dla pojazdów, a także oddzielone od nich chodniki dla ludzi i rowerów. Jest to plastyczne narzędzie, które umożliwia montaż wspomnianych chodników po jednej lub po obu stronach. W ten sposób dostosowujemy konstrukcję do lokalizacji i potrzeb z nią związanych.

Mosty modułowe to konstrukcje, które rozwiązują doraźne, ale także długoterminowe problemy z przekraczaniem trudnych terenów. Ich walory są niepodważalne. W prosty sposób umożliwiają przeprawę w miejscach trudno dostępnych. Dotyczy to m.in. kładek, które skracają drogę. Z kolei dla ruchu kołowego to bardzo praktyczne rozwiązanie w wypadku zniszczenia trasy lub jej fragmentu, a także alternatywa dla budowanych lub remontowanych mostów. Konstrukcja mostu modułowego może być zainstalowana na ściśle określony czas lub na dłuższy okres. Walory te sprawiają, że jest to konstrukcja o wielu cennych zaletach.


Następny artykuł » zamknij

Szkolenia BHP i PPOŻ w firmie

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag nolstag most modułowy
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: