Mity dotyczące higieny jamy ustnej

12-03-2019, 07:12

Zęby to wizytówka każdego człowieka. To one w pierwszej kolejności rzucają się w oczy, gdy na kogoś patrzymy. Dlatego higiena jamy ustnej jest ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Mimo to wciąż funkcjonuje powszechnie wiele mitów, które należy obalać, aby nie były sukcesywnie powielane.

Mit numer 1 – nieświeży oddech zawsze wiąże się z brakiem higieny

Jest to informacja, która nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą. Oczywiście, nieprzyjemny zapach z ust może być skutkiem braku higieny lub niewłaściwego dbania o nią. Często jednak nieświeży oddech może wiązać się z różnego rodzaju dolegliwościami, takimi jak choroba wrzodowa żołądka czy cukrzyca. Jeśli jednak nie mamy problemu z tego typu schorzeniami, starajmy się lepiej zadbać przede wszystkim o naszą higienę, bo być może popełniamy w niej jakieś błędy. Starajmy się myć zęby po każdym posiłku. Wybierajmy pasty tylko dobrej jakości, na przykład Elmex, Sensodyne czy Himalaya. Nitkujmy zęby dwa razy dziennie, a poza tym używajmy płynu do płukania jamy ustnej, który odświeży nasz oddech.

Mit numer 2 - zdrowe zęby zawsze są śnieżnobiałe

Wiele osób wciąż jest przekonanych, że jeśli ich zęby nie są idealnie białe, to z pewnością coś jest z nimi nie tak. Myślimy, że popełniamy błędy przy codziennej higienie, czy też że nasze zęby są zwyczajnie niezdrowe. Nie jest to jednak do końca prawda. Nawet jeśli nasze zęby są żółte nie oznacza to, że coś jest z nimi nie w porządku. Kolor naszych zębów powiązany jest z naszą genetyką. Oczywiście nie jest tak, że zupełnie nie mamy wpływu na to, jaki kolor ma nasze uzębienie. Niektóre produkty bowiem mogą powodować powstawanie przebarwień na naszych zębach – są to np. kawa, herbata, jagody i wiele innych. Spróbujmy unikać takich produktów, a jeśli nie mamy takiej możliwości, lub zwyczajnie nie chcemy – starajmy się przynajmniej jak najszybciej po ich spożyciu umyć zęby.

Mit numer 3 – dzieci mogą używać szczoteczek i past dla dorosłych

Niektórzy są przekonani, że nie ma różnicy, jakiej dziecko będzie używać pasty czy szczoteczki. Dobieranie odpowiednich przyrządów do higieny jamy ustnej specjalnie dla dziecka uważane jest czasem za wymysł. Tymczasem bardzo ważne jest, aby najmłodsi używali pasty i szczoteczki specjalnie dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Pasty do zębów dla dorosłych bowiem zawierają często dużo fluoru, który nie jest wskazany dla dzieci. Najmłodsi powinni dodatkowo używać szczoteczek o miękkim włosiu i mniejszych rozmiarach. Duże szczoteczki z twardym włosiem mogą powodować podrażnienia wrażliwych dziąseł dziecka i uniemożliwić prawidłową higienę jamy ustnej.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zębytag komunikat firmytag higienatag Dynamite
To warto przeczytaćRSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: