Makijaż permanentny brwi – daj swoim brwiom dojść do siebie

14-03-2019, 10:01

Makijaż permanentny brwi zapewnia im doskonały kolor i kształt na wiele tygodni. Niemniej, często tuż po wyjściu z gabinetu nie jesteś zadowolona z efektu jaki widzisz w lustrze. Twoje brwi są przerysowane, opuchnięte, niejednolicie zabarwione. Mówiąc wprost, masz chęć od razu wracać do linergistki z reklamacją. Makijaż permanentny to w praktyce bardzo specyficzny tatuaż, który aplikowany jest pod skórę brwi. Nic więc dziwnego, że Twoje brwi bezpośrednio po makijażu mogą być dalekie od ideału. Potrzebują bowiem czasu by się zregenerować. Kiedy zatem możesz stwierdzić definitywnie, że Twój makijaż permanentny się nie udał?

Na początek kilka słów wyjaśnienia

Jak już wcześniej wspominaliśmy, makijaż permanentny brwi jest po prostu specyficzną formą tatuażu. Wykonywany jest dla celów estetycznych, daje bowiem określony efekt w obszarze brwi, ust, oczu. Zwykle wizualnie pomaga w ich zagęszczeniu, wyrównaniu, wypełnieniu, nasyceniu kolorem. W praktyce polega on na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, który w zależności od potrzeb może imitować drobne włoski, czy klasyczny makijaż. Pigment umieszczany jest jednak we wierzchnich warstwach naskórka, dzięki czemu złuszcza się razem z nim. Makijaż permanentny widoczny jest przez kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt miesięcy.

 

Co może pójść nie tak?

Bezpośrednio po zabiegu brwi mogą wydawać się zbyt ciemne, zbyt jasne, nierówne lub też ich kształt może nam po prostu nie odpowiadać. Musimy jednak pamiętać, że skóra podrażniona igłą i pigmentem może puchnąć i nienaturalnie się rozciągać. Makijaż może sprawiać wrażenie źle wykonanego. Kiedy można jednoznacznie stwierdzić, że wymaga korekty?

 

Zbyt jasne

Oglądając swoje brwi po zabiegu możesz zaobserwować miejsca o różnej intensywności koloru. Skóra puchnie nierówno, w jednym miejscu opuchlizna jest większa, w drugi mniejsza. Rozciąga więc skórę, a wraz z nią barwnik. Przez to brwi mogą wydawać się za jasne. Podrażnienie po zabiegu trwa zazwyczaj około 48 godzin. Poczekaj aż skóra Twoich brwi wróci do swojej pierwotnej postaci.

 

Za ciemne

Kolor brwi po zabiegu może wydawać Ci się również zbyt intensywny. Przede wszystkim, wybierając kolor pigmentu w salonie zaufaj linergistce. Z doświadczenia wiemy, że Klientki często wybierają zbyt ciemny odcień z obawy, że będzie on blaknąć. Na finalny kolor powinnaś jednak poczekać aż brwi w się zagoją. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po zabiegi kolor blednie, nawet o 70%. Stąd dopigmentowanie wykonuje się właśnie 4-6 tygodni po zabiegu.

 

Asymetryczne brwi

Jeśli po zabiegu Twoje brwi wydają ci się nierówne, to pamiętaj, że mogą one zwyczajnie nierówno puchnąć. Opuchlizna naciąga skórę, a przez to kreska wydaje się nierówna. Istnieje także ryzyko, że Twoje brwi zostały źle wyrysowane. Z oceną musisz wstrzymać się jednak do pełnej regeneracji skóry.

 

Nie podoba Ci się kształt

Kształt brwi czasem można poprawić w ramach korekty. Niemniej, najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest wstępne wyrysowanie kształtu brwi kredką przed zabiegiem. To Ty będziesz nosić brwi przez kilka kolejnych miesięcy. Poświęć zatem czas na wstępny rysunek. Dopracuj kształt brwi z linergistką. Nie zgadzaj się na zabieg przed akceptacją rysunku. Łatwiej skorygować kredkę niż makijaż permanentny.

 

Zapobiegaj problemom

Zawsze staraj się wybierać renomowane gabinety makijażu permanentnego i doświadczone linergistki. Jak to sprawdzić? Przejrzyj opinie o danym gabinecie w mediach społecznościowych i na forach internetowych, szczególnie te od Klientek, które wykonały w nim makijaż permanentny brwi. Jeśli to możliwe zobacz zdjęcia z wykonanych w gabinecie makijaży. Sprawdź doświadczenie danej linergistki. Zobacz jaki kurs makijażu permanentnego ukończyła. Czy szkoli się cały czas? Najlepsi specjaliści nie ustają w podnoszeniu swoich kompetencji. Pamiętaj też o tym by po zabiegu, zadbać o odpowiednią profilaktykę. W okresie 4 tygodni od zabiegu nie wolno Ci opalać, korzystać z solarium i basenu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag poradatag makijażtag kurs makijażutag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Chce.tofot. spiber.deRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: