Leczenie osteoporozy – jest na to sposób

25-10-2018, 13:50

Osteoporoza dotyka co trzecią kobietę na świecie i co piątego mężczyznę, będących po 50 roku życia. Ta liczba pacjentów zmaga się ze złamaniami osteoporotycznymi. Przyczyn występowania schorzenia jest wiele, objawów za to praktycznie zero. Osteoporozę można jednak leczyć.

Osteoporoza objawy i czynniki predysponujące

W Polsce niemal 2 miliony osób po 50 roku życia zmaga się z osteoporozą. Schorzeniem, które dzieli się na dwa typy. Osteoporoza typu A najczęściej dotyczy osób w wieku 70-75 lat i związana jest ze zmniejszoną gęstością mineralną kości. Osteoporoza typu B charakteryzuje się prawidłową bądź niewiele obniżoną gęstością kości, ale za to obniżoną jakością kości i najczęściej daje o sobie znać między 55 a 65 rokiem życia.

Czynnikami predysponującymi jest nie tylko wiek, ale i niska masa ciała czy predyspozycje rodzinne. Przy zbyt niskiej podaży wapnia, białka oraz witaminy D, a do tego przy stosowaniu nadmiernej ilości używek i unikaniu aktywności fizycznej, dochodzi do rozwoju osteoporozy. Ta zaś przez długi czas nie daje żadnych objawów zewnętrznych, za to rozpoznawana jest przede wszystkim w momencie wystąpienia złamania.

Osteoporoza leczenie – farmakologia plus dieta

Leczenie osteoporozy polega na połączeniu korzyści, jakie daje farmakoterapia oraz zmiana codziennych nawyków żywieniowych. W pierwszej kolejności stosowane są leki resorpcyjne, które mają za zadanie zwiększać gęstość mineralną kości, a do tego dobiera się medykamenty o działaniu stymulującym do tworzenia tkanki kostnej.

Leczenie osteoporozy ustalane jest indywidualnie, bo zależy od typu schorzenia. Nim zostaną podjęte konkretne kroki wykonuje się badanie osteoporozy, które wskazuje, czy jest to osteopenia – stan na granicy osteoporozy, czy osteoporoza zaawansowana.

Niezależnie od stosowanych leków wskazuje się na konieczność stosowania diety, która pozwala utrzymać wysoki poziom spożycia wapnia, białka, magnezu, potasu i witaminy D. Połączenie wszystkich elementów i nieunikanie aktywności fizycznej, wspomaga już na etapie leczenia, ale i stanowi część z profilaktyki schorzenia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag osteoporozatag komunikat firmytag Dynamite
To warto przeczytać

RSS  


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
« Marzec 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: