Łazienka we włoskim stylu

04-01-2016, 14:19

Nikt nie wie co jest takiego we Włoszech i jego mieszkańcach, ale wszystko co włoskie przyciąga jak magnes. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie coraz modniejsze jest urządzanie łazienek w stylu włoskim. Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym łazienka stanie się kwintesencją tego stylu, pozwalając poczuć się jak na wakacjach w Italii.

Nikt nie wie co jest takiego we Włoszech i jego mieszkańcach, ale wszystko co włoskie przyciąga jak magnes. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie coraz modniejsze jest urządzanie łazienek w stylu włoskim. Oto kilka prostych sposobów, dzięki którym łazienka stanie się kwintesencją tego stylu, pozwalając poczuć się jak na wakacjach w Italii.

Charakterystyka stylu włoskiego

Styl włoski - zarówno w modzie, jak i we wnętrzach - charakteryzuje się niewymuszoną elegancją. Powiedzmy sobie szczerze: czy ktoś widział mieszkańca Włoch, który nie byłby elegancki? No właśnie. Niektórzy mówią, że to wrodzona umiejętność i z łatwością przychodzi im wybieranie stylowych ubrań i dodatków. Te same zdolności cechują ich przy urządzaniu wnętrz. Wystarczy wejść do jednego z domów, a od razu czuć ten niepowtarzalny klimat - klimat pałacu, starych kamienic, włoskiej sztuki i ozdobnych elementów architektonicznych. Dla Włochów liczy się wygoda i komfort, dlatego równie ważny jest wystrój łazienki. Bo to właśnie tam można najbardziej odpocząć.

Jak urządzić łazienkę we włoskim stylu?

Jeśli nie jest nam dane mieszkać we Włoszech, pozostaje nam przenieść klimat tego kraju do naszej własnej łazienki. A można to uczynić w bardzo prosty sposób. Krok pierwszy to wybór odpowiednich płytek. Powinny być duże. Oprócz tego muszą się wyróżniać również blaskiem. W końcu wszystko co włoskie błyszczy - mówią przedstawiciele ze sklepu domlazienkaplytki.pl.

Nie zapominajmy również o wzorze na płytkach imitujących marmur, bo przecież nasza łazienka ma przypominać tą z pałacu. Na ścianach również warto zastosować duże płytki, ale jedną z nich najlepiej ozdobić delikatnym mozaikowym gresem. W ten sposób uzyskamy efekt artyzmu oraz dekoracyjności. Kolorystyka wnętrza powinna być jasna - dotyczy to zarówno ścian, jak i podłogi oraz sufitu. Dzięki temu przy zapalonym świetle uzyskamy efekt przestronności.

Jednak sam wybór odpowiednich płytek to nie wszystko, czego potrzebujemy do urządzenia łazienki we włoskim stylu. Najpiękniejsze płytki warto podkreślić odpowiednimi dekoracjami, a przede wszystkim odpowiednimi meblami i sanitariatami. Wolnostojąca wanna idealnie odda klimat spokoju i relaksu, tak charakterystyczny dla Włoch. Warto też zainwestować w ciemne, drewniane meble, które perfekcyjnie będą kontrastować z płytkami i podkreślą ich niesamowity design. Zresztą nie tylko meble powinny być drewniane. Jeśli dysponujemy odpowiednią przestrzenią warto w łazience we włoskim stylu zorganizować miejsce na toaletkę. Na jej blacie wystarczy ustawić drewnianą lampkę, wazon z kwiatami, a nad nią zawiesić lustro w ozdobnej ramie. Ta już nie musi być drewniana, ale im bardziej ozdobna, tym lepiej. Srebrna o nieregularnych kształtach nada wnętrzu stylu glamour i będzie dopełnieniem niewymuszonej nonszalancji i szyku. Dzięki tym kilku prostym sposobom w jednej chwili poczujemy się jak na wymarzonych włoskich wakacjach i poczujemy przypływ artystycznej weny.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: