Kredyt dla wolnych zawodów - do kogo jest skierowany

13-02-2020, 06:18

Choć dla niektórych może się to wydawać niesprawiedliwe, istnieją zawody, których przedstawiciele mogą liczyć na specjalne traktowanie przez banki. Co to oznacza? Przykładowo, dla niektórych zawodów, instytucje finansowe przewidują specjalne oferty kredytowe i liczne udogodnienia w przypadku starania się o kredyt gotówkowy. Dlaczego tak jest? Wyjaśniamy poniżej.

kredyt dla wolnych zawodów

Dlaczego banki faworyzują niektóre zawody?

Pewne wolne zawody, szczególnie zaufania publicznego cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem banków i właściwie zawsze znajdą się na liście preferowanych przez nie zawodów. Ich przedstawiciele, to najczęściej np. lekarze, prawnicy, sędziowie, radcy prawni, aptekarze.

Osoby wykonujące taki zawód cieszą się zwykle nienaganną opinią i są powszechnie uznawane za godne zaufania. Przy okazji są dość wymagającą grupą klientów, ponieważ zwykle mają wysoką świadomość i wiedzę.

Dla banku, taki klient to idealny nabytek. Ma wysokie zarobki i zawód, który gwarantuje stałe źródło dochodu. W związku z tym, instytucje finansowe wręcz rywalizują między sobą by takiego kredytobiorcę pozyskać.

Oczywiście aby otrzymać finansowanie na korzystniejszych warunkach, trzeba potwierdzić swoje kwalifikacje. Zwykle oznacza to konieczność przedstawienia dyplomu albo legitymacji zawodowej.

Na jakie udogodnienia mogą liczyć przedstawiciele wolnych zawodów?

Banki widząc niższe ryzyko w zawarciu umowy z potencjalnym kredytobiorcą, są w stanie zapewnić idealnemu klientowi bardzo dogodne warunki, na które nie mógłby raczej liczyć zwykły etatowy pracownik.

Są to przykładowo:

  • O wiele krótszy czas oczekiwania na otrzymanie kredytu

  • Uproszczone wymagania, jeśli chodzi o dokumenty

  • Wygodne raty

  • Niższe oprocentowanie

  • Niższa marża

  • Brak konieczności określania celu kredytowania

  • Wyższa maksymalna kwota kredytu

  • Możliwość składania wniosków online

Takie ułatwienia są doskonałym sposobem na zachęcenie klientów do skorzystania z oferty danego banku.

Bardzo często profesjonaliści nie muszą przedstawiać bankowi dokumentów, świadczących o dochodach czy wyciągów z kont bankowych. Oczywiście, jeśli kwota we wniosku o przyznanie kredytu będzie dość znacząca, bank zapewne zażąda dokładniejszej dokumentacji. Jest to krok niezbędny do sprawdzenia zdolności kredytowej kredytobiorcy. Nadal jednak bank będzie patrzył przychylniejszym okiem na takiego klienta.

W związku z tym, bank może zrezygnować z części zabezpieczeń lub zaoferować niższą marżę. Cały proces natomiast może trwać mniej niż kilkadziesiąt godzin.

Jak wybrać dla siebie najlepszą ofertę?

Banki prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i bardziej korzystnych ofert dla wolnych zawodów. Ilość informacji i możliwości może przyprawić o zawrót głowy. Kiedy potrzebujemy szybko zdobyć kredyt, nie ma czasu na wielodniowe sprawdzanie i rozważanie przeróżnych ofert.

Jeśli zależy nam na czasie i jednocześnie chcielibyśmy powierzyć wybór najlepszego dla siebie kredytu, najlepszym wyborem będzie kontakt ze specjalistami zajmującymi się wolnymi zawodami na co dzień.

Doświadczeni pracownicy sprawnie i dokładnie przejrzą wszelkie dostępne propozycje bankowe dla wolnych zawodów i dobiorą idealną dla nas ofertę kredytową.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wolne zawodytag kredyty
To warto przeczytać


fot. Ericsson


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: