Korepetycje – kiedy warto i ile kosztują?

11-06-2017, 08:07

Nie każde dziecko jest omnibusem w szkole. Niektóre dzieci mają trudności lub po prostu nie nadążają z materiałem. To sprawia, że konieczne staje się dokształcanie ich po godzinach tak, by nie odstawały poziomem od swojej grupy czy klasy.

Korepetycje z matematyki czy z fizyki są dzisiaj na porządku dziennym. Najczęściej dodatkowe lekcje udziela się z tych przedmiotów, które są najpopularniejsze i dla których jest najwięcej godzin lekcyjnych w tygodniu. Wtedy właśnie materiału jest stosunkowo dużo, ale trudno z nim nadążyć. Dzieci mają problemy szczególnie z przedmiotami takimi jak język polski, język angielski i matematyka, bo na nie kładzie się największy nacisk. Reszta przedmiotów jest w pewnym sensie marginalizowana, a co za tym idzie, także nie stawia się w stosunku do nich aż tak dużych wymagań. Rodzice szukający korepetytorów polegają zwykle na poleceniach  oraz reklamie w internecie. Wystarczy wpisać w Google np. angielski dla dzieci Łódź, czy Kraków i już możemy przebierać w mniej lub bardziej profesjonalnych ofertach, od studentów do specjalistycznych firm włącznie.

Jak wyglądają korepetycje?

Korepetycje z języka polskiego zazwyczaj dotyczą gramatyki i ortografii. Rzadziej nauczyciele omawiają z uczniami lektury, a jeśli już do tego dochodzi, to raczej pomagają im zrozumieć myśl przewodnią danej książki oraz intencje autora lub postępowanie głównych bohaterów utworu. Na korepetycjach nauka wygląda podobnie jak na lekcji w szkole. Z tym że nauczyciel ma tylko jednego ucznia i to jemu poświęca cały czas, a więc może mu wszystko dokładnie wytłumaczyć. Na korepetycjach wypełnia się testy, a nauczyciel normalnie ocenia ucznia, z tym że ta ocena nie m tak naprawdę wpływu na jego stopnie w szkole. Na korepetycjach dziecko może zadawać nauczycielowi pytania i zawsze ma gwarancję uzyskania odpowiedzi, a w szkole różnie z tym bywa. Jeden nauczyciel ma czasami grupę, która składa się z nawet 40 osób i nie są w stanie poświęcić im wszystkim należytej uwagi.

Ile kosztują korepetycje?

Cena korepetycji uzależniona jest od tego, gdzie się odbywają. W małych miastach i miasteczkach te ceny są niższe, natomiast w dużych miastach i w większych miejscowościach ceny mogą być nawet dwa razy większe. Wynika to ze specyfiki takich miejsc. Duże miasta są zawsze droższe. Ogólnie najdroższe są korepetycje z angielskiego i z przedmiotów mniej popularnych. Jest to spowodowane tym, że mniej jest także nauczycieli tych przedmiotów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.