Jakie aspekty powinieneś wziąć pod uwagę, kupując apartament w Warszawie?

05-09-2018, 14:58

Zakup mieszkania to jeden z poważniejszych i bardziej kosztownych inwestycji w życiu. W czasach, kiedy połowa kupujących nabywa nieruchomość za gotówkę, a lokale wyprzedają się na oka mgnieniu, istotne staje się dobre rozeznanie na rynku mieszkaniowym i szybka reakcja. Jakie aspekty powinieneś uwzględnić, decydując się na zakup apartamentu?

mat partnera

Punkt pierwszy: lokalizacja

Wybór dzielnicy, w której przyjdzie zamieszkać Tobie i Twoim najbliższym determinuje komfort wstawania do pracy i szkoły, a także jakość wypoczynku nocą. Wiadomo, że w Śródmieściu trudniej o ciszę i tereny zielone, natomiast łatwiej o komunikację miejską. Wybór apartamentu w doskonałej lokalizacji będzie się też wiązać z wyższą cenę za metr kwadratowy mieszkania. Zaletą takiej opcji będzie jednak możliwość łatwiejszej sprzedaży lokalu w kolejnych latach. Aby lepiej zorientować się, jaka sytuacja panuje na rynku, warto wpisać w wyszukiwarkę apartamenty warszawa sprzedaż.

 

Punkt drugi: piętro

O ile mieszkania na parterze są zazwyczaj droższe z uwagi na komfort, jaki dają zarówno młodym rodzicom z wózkami, jak i osobom starszym, o tyle apartamenty zlokalizowane na najwyższych piętrach budynku także mają swoje niewątpliwe zalety. Do najważniejszych z nich należy poczucie prywatności, zapierający dech w piersiach widok na miasto, ale też nieograniczony dostęp do światła słonecznego i brak konieczności konkurowania o nie z drzewami i sąsiednimi budynkami. Do istotnych atutów należy również często przynależność zielonego tarasu na dachu. Warto wziąć pod uwagę każdą z tych kwestii i dopasować ją do własnych oczekiwań.

 

Punkt trzeci: dostępność tarasu lub ogródka

W nowoczesnym budownictwie deweloperzy coraz większą wagę przykładają do obecności tarasu lub ogródka. Własna przestrzeń na wolnym powietrzu umożliwia odpoczynek po pracy, dając też możliwość rozwieszenia prania. Luksusowe apartamenty warszawa z przynależącym do mieszkania zielonym tarasem na dachu budynku nie są już niczym dziwnym.

 

Punkt czwarty: okolica

Najbliższa okolica zakupowanego mieszkania również jest bardzo istotna. Ruchliwa dwupasmowa ulica, nieatrakcyjne sąsiedztwo w postaci magazynów lub głośnej działalności gospodarczej – uciążliwości mogą całkowicie zepsuć radość płynącą z nowej nieruchomości. Dlatego warto rozważyć wszelkie za i przeciw jeszcze przed podpisaniem umowy przedwstępnej. Apartamenty na sprzedaż Warszawa powinny być zlokalizowane w cichej i spokojnej okolicy, dającej wytchnienie od zgiełku wielkiego miasta. Sprzedaż apartamentów Warszawa prowadzi firma https://www.mennicadeweloper.pl/


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Wec24fot. Renaultfot. Sarota PR

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: