Jaką rolę odgrywają podzespoły transportujące w przemyśle?

08-11-2017, 14:03

Szybka i precyzyjna produkcja jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalnych taśm przenośnikowych. Jakie rozwiązania w tym zakresie oferują producenci? Z jakich materiałów są produkowane taśmy transportujące?

taśmy produkcyjne

Taśmy przenośnikowe – niezbędny element podzespołu transportującego

Jednym z elementów podzespołu transportującego są taśmy transportujące. Produkuje się je z różnych materiałów, np. PCV, PU, gumy, tkanin czy metalowej siatki. Materiał jest jednym z kryteriów, gdy mowa o podziale taśm. Dlaczego oferta producentów jest tak szeroka?

W zakładach produkcyjnych wykorzystuje się różne surowce. Przykładowo tam, gdzie produkuje się soki w kartonach lub przetwarza się warzywa i owoce, sprawdzają się taśmy modułowe. Taśmy gumowe natomiast  idealnie sprawdzają się przy transporcie np. soli, kopalin i kamienia wapiennego.

W zależności od potrzeb przedsiębiorcy, taśmy przenośnikowe mogą zostać dodatkowo wyposażone. Przykładowo wspomniane taśmy gumowe mogą mieć specjalne profile prowadzące lub zbieraki.

Na co zwracać uwagę, wybierając taśmy przenośnikowe?

Taśmy transportujące muszą być dostosowane zarówno do używanych w zakładzie surowców oraz półproduktów, jak i czynników w nim panujących. Temperatura, promieniowanie UV, stosowane chemikalia czy obciążenia mechaniczne – to czynniki, które mają ogromny wpływ zarówno na wytrzymałość taśmy transportującej, jak i jej pracę.

Nieprawidłowy dobór taśm wiąże się z ryzykiem. Poza koniecznością częstego zmieniania pasów, bo one będą się szybciej zużywać, pojawić mogą się przestoje w pracy. Każdy postój wiąże się z konkretnymi stratami – to dodatkowe koszty, które poniesie właściciel firmy w związku z nieprawidłowo dopasowanymi taśmami.

Gdy potrzebujesz wsparcia specjalistów

Podzespoły transportujące są odpowiedzialne za przyspieszenie procesu produkcji – dzięki nim tworzony produkt płynnie przesuwa się po taśmie. Aby nie okazało się, że mechanizm jest niesprawny lub taśmy zostały nieprawidłowo dobrane, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów – osób, które na co dzień mają styczność z taśmami, znają ich rodzaje i są w stanie pomóc w wyborze.

Wśród firm zajmujących się dostarczaniem taśm transportujących znajduje się Wilhelm Herm. Müller. Ich oferta jest szeroka – poza sprzedażą taśm, zajmują się również obróbką pasów zgodnie z oczekiwaniami klienta, a także łączeniem ich na maszynach klienta. Kompleksowa obsługa na wysokim poziomie to główny powód, dla którego warto zdecydować się na współpracę z tą firmą.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. ODO 24


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.