Jak zrealizować pomysł na niebanalną biżuterię?

20-02-2019, 06:48

Chęć wyróżnienia się towarzyszy człowiekowi właściwie od zarania jego historii. Jednym z środków, które służyły do tego celu, była biżuteria. Paciorki kamienne, wisiorki znajdowane w grobach pokazują, że ludzie od dawna cenili sobie najróżniejsze ozdoby. Z czasem doskonaliła się technika ich wykonywania, a także materiały, które do dziś służą do wyrobów jubilerskich. Złote łańcuszki, bransoletki, pierścienie – wszystkie miały podkreślać zamożność i znaczenie osób, do których należały. Złote wisiorki i medaliki spełniały również funkcję sakralną albo magiczną. Również i dziś biżuteria może być nie tylko ozdobą. Warto o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na jej zakup.

mat partnera

Wyrażanie siebie

Dla wielu osób biżuteria to sposób na podkreślenie swojego charakteru, ale i stylu – wiele osób (zwłaszcza kobiet) traktuje ją jako element garderoby i dobiera poszczególne elementy jako dodatki do stylizacji. Na rynku jubilerskim możemy dziś przebierać – znajdziemy propozycję ozdób wykonanych z najróżniejszych stopów metali szlachetnych. W zależności od własnych upodobań możemy kierować się wartością danego wyrobu (zwracając uwagę na próbę kruszcu) albo szczególnymi walorami estetycznymi (kształtem, motywem, zastosowanym kamieniem szlachetnym uzupełniającym całość projektu). Gusta są najróżniejsze, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wyjątkowy prezent

W wielu przypadkach biżuteria będzie doskonałym pomysłem na prezent. Sprawdzi się przy takich okazjach jak pierwsza komunia czy osiemnastka bliskiej nam osoby. W takich przypadkach powinniśmy rozważyć skorzystanie z oferty z pracowni jubilerskich wykonujących biżuterię na zamówienie. Możemy sami dobrać wtedy każdy element zgodnie z naszą wizją najlepszego prezentu dla danej osoby. Znamy przecież upodobania naszych bliskich, wiemy, czym się interesują. Dopasowany wisiorek czy kolczyki w kształcie związanym z pasją ważnej dla nas osoby to wybór idealny. Biżuteria posłuży obdarowanej osobie przez wiele lat, a trud włożony w dostosowanie danego wyrobu do jej zainteresowań, upodobań czy charakteru z pewnością zostanie doceniony.

Na całe życie – oświadczyny i ślub

Od setek lat biżuteria towarzyszy też wielu rytuałom. W naszej kulturze pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne są nieodłącznym elementem kultury i czytelnym symbolem miłości i związku dwojga osób. Nie dziwi więc, że zakup odpowiedniego pierścionka, a później obrączek, to niezwykle ważne wydarzenia w naszym życiu. Warto zainwestować tutaj nie tylko pieniądze, ale również czas, by znaleźć egzemplarze najbardziej właściwe. Możemy trzymać się tu utartych schematów i wybrać dla ukochanej zaręczynowy pierścionek z brylantem albo próbować bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań.

Jeśli dobrze znamy charakter naszej wybranki i rozszyfrowaliśmy jej gust, pierścionek na zamówienie może być najtrafniejszym wyborem. Warto pomyśleć zwłaszcza nad zastosowaniem kamienia szlachetnego, który uzupełni projekt zamawianego przez nas pierścionka. Istotny może być tutaj kolor lub znaczenie, jakie przypisuje się do danego kamienia.Decydując się na zamówienie określonego pierścionka, pokażemy, że nie tylko zależy nam na wybrance, ale udowodnimy też, że znamy jej upodobania, co z pewnością może mieć wpływ na odpowiedź, jakiej udzieli w czasie oświadczyn.

Nie mniejsze znaczenie ma wybór obrączek. Powinny one odpowiadać upodobaniom obojga małżonków. Od wielu lat uznaniem cieszy się zamawianie ich u jubilera. Chodzi tu o dobór rozmiaru, ulubionych kruszców państwa młodych, a często także grawerowanie.

Gdzie zamówić biżuterię?

Choć wielu jubilerów posiada w swojej ofercie możliwość dostosowania danego wyrobu do oczekiwań klienta (np. zmiana rozmiaru), nie wszyscy będą w stanie zaproponować nam wykonie biżuterii na zamówienie. W przypadku pierścionków i obrączek, warto dobrze zastanowić,  gdzie nasz projekt zostanie zrealizowany, ze względu na znaczenie tych przedmiotów. Jeśli chcemy mieć pewność najlepszych efektów, możemy skorzystać z usług firm jubilerskich, które specjalizują się w wykonywaniu pierścionków według wskazówek klienta. Przejdź na stronę https://wycena.79diamenty.pl, by przekonać się, jak może wyglądać zamówiony przez Ciebie przedmiot. Możesz również bezpłatnie dokonać tam wyceny swojego projektu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag biżuteria
To warto przeczytać

fot. Chce.tofot. spiber.deRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: