Jak założyć konto przez internet? Złóż wniosek bez wychodzenia z domu!

27-04-2020, 08:05

Chcesz założyć darmowe konto osobiste bez wychodzenia z domu? To jest możliwe! Wystarczy, że skorzystasz z porównywarki kont bankowych i złożysz wniosek online. Jak założyć rachunek osobisty przez internet? Sprawdź szczegóły!

Wybór odpowiedniego konta osobistego nie jest prosty. Wszystko dlatego, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rachunków bankowych, przez co ciężko jest zdecydować się na ten jeden, który spełni wszystkie oczekiwania. Z pomocą przychodzi ranking kont osobistych online, w którym możesz znaleźć najlepsze rachunki z różnych banków. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ten produkt.

konto przez internet

Jak wybrać odpowiednie konto osobiste?

Przede wszystkim zastanów się, na jakich funkcjonalnościach najbardziej Ci zależy. Po pierwsze, zapoznaj się z opłatami za otwarcie oraz prowadzenie konta. Wciąż możesz znaleźć rachunek bankowy, za który nie zapłacisz nic – albo będzie to bezwarunkowe, albo zależne np. od wykonania kilku prostych czynności w miesiącu (przykładowo: opłata za prowadzenie konta może zostać zredukowana do zera, jeśli wykonasz min. 1 przelew środków w okresie rozliczeniowym). Sprawdź więc, w jakim banku jest najtaniej.

W zależności od tego, czy wolisz posługiwać się gotówką czy jesteś osobą bezgotówkową, zweryfikuj koszty:

  • wypłaty gotówki z bankomatów – sprawdź, ile kosztuje wypłata środków z bankomatów własnych oraz obcych oraz bliskość urządzeń w Twojej okolicy,

  • wykonywanie przelewów online oraz stacjonarnie – w większości kont, przelewy internetowe są darmowe, ale warto się temu przyjrzeć bliżej; transakcje wykonywane stacjonarnie w oddziale banku są zazwyczaj dość kosztowne,

  • wydanie i użytkowanie karty do konta – w dzisiejszych czasach większość z nas posiada kartę debetową do rachunku; warto więc sprawdzić, ile wynosi miesięczna opłata za korzystanie z niej,

  • dodatkowe funkcjonalności – należą do nich np. aplikacja mobilna, płatności smartfonem (Apple Pay, Google Pay czy BLIK), programy lojalnościowe czy kantory walutowe. Wybierz to, na czym najbardziej Ci zależy i z czego zamierzasz korzystać na co dzień.

Czy można zarobić na koncie osobistym online?

Dobra wiadomość jest taka, że banki oferują ciekawe premie i nagrody za otwarcie konta przez internet oraz aktywne korzystanie z niego. W tym celu warto poznać bliżej aktualne promocje bankowe kont osobistych. Jeśli zdecydujesz się skorzystać, z której z nich, zapoznaj się z regulaminem i harmonogramem promocji. Często możesz zyskać nawet kilkaset złotych za otwarcie konta online oraz spełnienie warunków promocji, czyli np. wykonanie kilku przelewów w miesiącu, dokonanie płatności kartą do konta na określoną kwotę czy pobraniu i użytkowaniu aplikacji mobilnej banku. To naprawdę proste i można na tym sporo zyskać!

Jak otworzyć konto bankowe online?

Przejdźmy do najważniejszego, czyli przybliżeniu tego, jak wygląda proces otwarcia konta bankowego online. To naprawdę prosta i niezbyt skomplikowana czynność. Wystarczy, że masz dostęp do internetu i kilka minut, by wypełnić wniosek o otwarcie rachunku. We formularzu musisz uzupełnić swoje dane osobowe (imię, nazwisko, nazwisko panieńskie matki, datę urodzenia i numer PESEL), dane kontaktowe (adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail) oraz informacje dotyczące dokumentu tożsamości (serię i numer dowodu osobistego). To wszystko! Następnie musisz potwierdzić swoją tożsamość – w zależności od banku, będzie to np. wizyta kuriera, który dostarczy niezbędne dokumenty lub wykonanie selfie. Kartę do konta otrzymasz osobiście za pośrednictwem kuriera, który odwiedzi Cię w wybranym przez Ciebie terminie i miejscu.

Wnioskowanie o konto osobiste przez internet jest naprawdę proste! Warto skorzystać z porównywarki kont osobistych, by wybrać rachunek dopasowany do swoich potrzeb.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag konto osobistetag konto bankowetag finanse
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: