Jak wygodnie umówić się do lekarza na NFZ?

31-05-2018, 02:02

Umawianie wizyty u lekarza specjalisty to dla wielu pacjentów nie lada wyzwanie. Czasem trzeba odczekać swoje w długiej kolejce lub dzwonić nawet przez kilka godzin, aż uzyskamy połączenie telefoniczne z przychodnią. Nie da się ukryć, że taki stan rzeczy to dla wielu osób spory kłopot. Można jednak rozwiązać ten problem inaczej. Serwis LekarzeBezKolejki.pl daje pacjentom możliwość umówienia wizyty u specjalisty, na NFZ lub prywatnie, w ciągu zaledwie kilku sekund!

mat partnera

Sytuacja w polskich przychodniach

Wielu z nas przekonało się, że samo uzyskanie skierowania do lekarza specjalisty jeszcze niczego nie gwarantuje. Trzeba się bowiem zapisać na wizytę, a to pochłania wiele czasu i często budzi frustrację. Pacjenci niejednokrotnie stykają się z sytuacja, gdy po długim oczekiwaniu w kolejce zostają poinformowani o bardzo odległym terminie wizyty.

Oznacza to podróż do kolejnej przychodni w poszukiwaniu najbliższego wolnego terminu i kolejne stracone godziny. Można jednak wykorzystać ten czas efektywniej i skorzystać z wygodnego rozwiązania, jakim jest serwis LekarzeBezKolejki.pl. Portal ten pozwala zarezerwować wizytę u lekarza specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu czy dzwonienia do przychodni. Obecnie w serwisie dostępnych jest ponad 4 miliony terminów w 2018 r. Aż 3 miliony z nich stanowią wizyty w ramach NFZ!

Jak działają LekarzeBezKolejki.pl?

Serwis jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Pacjent musi wybrać interesującą go specjalizację lub nazwisko lekarza, a także miasto, by uzyskać dostęp do tysięcy lekarzy zarejestrowanych w bazie. W wynikach wyszukiwania widoczna będzie zarówno opcja wizyty na NFZ, jak i wizyty prywatnej. W przypadku wizyty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia pacjent musi mieć skierowanie od lekarza POZ. Dostępne terminy można posortować według lokalizacji lub datami.

Po wybraniu specjalisty, pacjent podaje swoje dane kontaktowe, które są niezbędne do zakończenia procesu rezerwacji. Potwierdzenie z przychodni jest przesyłane drogą mailową. Na kilka dni przez wybranym terminem, pacjent otrzymuje przypomnienie o zbliżającej się wizycie za pomocą wiadomości e-mail lub SMS. Jeżeli z różnych przyczyn wizyta nie może się odbyć, rezerwację można odwołać. Informacje na ten temat zawarte są w wiadomości potwierdzającej.

Co zrobić, gdy nie ma terminu?

Choć portal cały czas się rozwija, może się zdarzyć sytuacja, gdy rejestracja do danego specjalisty na NFZ nie będzie możliwa z poziomu serwisu LekarzeBezKolejki.pl. W wynikach wyszukiwania widoczne są takie dane, jak adres, godziny otwarcia placówki oraz numer telefonu, które ułatwią umówienie wizyty poza serwisem.

Bezpieczeństwo danych osobowych a RODO

Użytkownicy korzystający z portalu mają pewność, że ich dane osobowe są bezpieczne. W momencie dokonywania rezerwacji wizyty, dane są szyfrowane i jedynie wybrana przez pacjenta placówka medyczna ma możliwość je odczytać. Gdy tylko proces rezerwacji zostanie zakończony, dane te usuwane są z bazy serwisu.

Przetwarzanie danych osobowych w serwisie LekarzeBezKolejki.pl odbywa się zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Portal spełnia zatem najwyższe standardy w zakresie ochrony danych osobowych użytkowników.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: