Jak wybrać oświetlenie schodowe?

06-05-2020, 06:58

Oświetlenie schodów to nie tylko element wizualny i dekoracyjny. Dobór odpowiednich lamp na schody to przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo domowników.

Oświetlenie schodów to nie tylko element wizualny i dekoracyjny. Dobór odpowiednich lamp na schody to przede wszystkim dbałość o komfort i bezpieczeństwo domowników. Dekoracyjne oświetlenie schodów może w niezwykły sposób budować nastrój. Planujesz remont? A może dopiero planujesz dobór oświetlenia na schody? Zastanawiasz się, jak oświetlić schody, by zarówno domownicy, jak i goście byli zadowoleni? Skorzystaj z naszych wskazówek. 

Lampy na schody – funkcjonalność i komfort 

Oświetlenie schodowe ma być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy w domu mieszkają osoby starsze i dzieci. Widoczność stopni to istotny element, o którym powinniśmy pamiętać. Niezależnie czy cenisz sobie oryginalny design, czy proste, klasyczne formy, oświetlenie stopni schodów jest tak samo ważne. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, z których możesz wybierać. Dopasuj lampy do koloru ścian i schodów oraz stylistyki. Wówczas zyskach harmonijną i przytulną przestrzeń. Bez względu czy twoje wnętrze jest zaaranżowane w stylu skandynawskim, nowoczesnym, vintage czy klasycznym – z pewnością znajdziesz odpowiednie oświetlenie. Pamiętaj jednak o odpowiednim natężeniu, by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.

Jak dobrać oświetlenie schodowe? 

Oświetlenie schodowe może być bardzo różne - począwszy os plafonów sufitowych, przez kinkiety, aż po lampy na szynoprzewodzie. Każdy rodzaj oświetlenia jest na swój sposób funkcjonalny. Wiszące lampy sufitowe oświetlą całą przestrzeń, kinkiety sprawdzą się zarówno jako oświetlenie dodatkowo, jak i oświetlenie główne, a lampy do szynoprzewodów będą ciekawym rozwiązaniem. Ustawienie tego typu lamp możesz dowolnie zmieniać i regulować w zależności od potrzeb, co przemawia za ich funkcjonalnością. Kompozycja lamp na szynoprzewodzie może być dowolnie modyfikowana.

Oświetlenie schodowe powinno być komfortowe i funkcjonalne. Czym charakteryzuje się ten typ oświetlenia? Lampy nad schodami powinny być nie tylko ozdobne, ale również ekonomiczne. Oszczędne oprawy schodowe są coraz częściej stosowane w polskich domach.  Zaplanowanie oświetlenia schodowego powinno mieć miejsce na początkowym etapie remontu, co pomoże w odpowiednim doborze całości aranżacji.

Oświetlenie schodów powinno charakteryzować się niższym poziomem natężenia niż w pomieszczeniach. W ten sposób nie będzie ono oślepiało użytkowników. Ważne jest także, by włączniki od głównego i pobocznego oświetlenia znajdowały się zarówno na dole, jak i na górze schodów. Niezależnie od typu oświetlenia pamiętaj, by przede wszystkim było ono bezpieczne i funkcjonalne.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag oświetlenie schodowe
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: