Jak wybrać grzejnik łazienkowy?

17-08-2020, 07:39

Grzejnik łazienkowy powinien oczywiście pasować pod względem estetyki do pozostałych mebli w łazience, armatury, wanny czy brodzika. Nie mniej jednak ważna od koloru i kształtu grzejnika, jest jego moc, która determinuje np. w dużej mierze, czy grzejnik służyć może tylko do ogrzewania czy także do suszenia.

  1. Ogromna oferta, jeden wybór
  2. Jak dobrać moc grzejników?
grzejnik łazienka

Ogromna oferta, jeden wybór

Meble łazienkowe dają obecnie coraz więcej możliwości aranżacji tej przestrzeni. Podobnie jest z wannami prysznicowymi, brodzikami i pozostałą armaturą łazienkową. Na różnorodne potrzeby klientów odpowiedzieli także producenci grzejników łazienkowych, tacy jak https://excellent.com.pl/. Obecnie oferta grzejników łazienkowych jest bowiem bardzo bogata. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, występują w wielu modelach, wzorach i kolorach. Do tego niektóre wyposażone zostają w różnorodne akcesoria (wieszaki, uchwyty, lustra). Część grzejników przeznaczona jest jedynie do ogrzewania pomieszczenia, część także do suszenia ubrań i ręczników. 

Na rynku znaleźć możesz obecnie bardzo szeroki wybór grzejników. Te przeznaczone do łazienki z reguły mają budowę drabinkową. Jest ona bardzo praktyczna, umożliwia suszenie ubrań, bielizny, ręczników. Łatwo się takie grzejniki montuje, a prosta konstrukcja sprawia, że pasują one do bardzo wielu wnętrz. Wykorzystuje się tutaj przede wszystkim rurki i profile stalowe, ewentualnie także miedziane i aluminiowe. Podobnie jak niektóre części wanien prysznicowych czy brodzików wykończone są one z wykorzystaniem zabezpieczeń antykorozyjnych. Same powłoki mogą być:

  • lakierowane, 
  • chromowane,
  • metalizowane, 
  • satynowane.

Jak dobrać moc grzejników?

Zanim wybierzesz moc grzejnika, zwróć uwagę na sposób zasilania w ciepło. Do wyboru masz grzejniki wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. Pierwsze zasilane są z instalacji CO, drugie - grzałką elektryczną. Trzecie to rozwiązanie mieszane, które gwarantuje, że z grzejnika można korzystać także poza sezonem grzewczym. Taki grzejnik może także przez cały rok służyć jako suszarka na ręczniki. 

Przy wyborze grzejnika do łazienki nie kieruj się jego wielkością, a podaną przez producenta mocą. Do określenia optymalnej mocy potrzebujesz danych:

  • temperatury zasilania,
  • temperatury powrotu wody w instalacji c.o.,
  • wymaganej temperatury w pomieszczeniu,
  • zapotrzebowania na ciepło w łazience.

W parametrach grzejnik znaleźć możesz opis np. 75/65/20°C, w którym pierwsza jest temperatura zasilania, druga powrotu, a na końcu wewnętrzna pomieszczenia. Możesz się także spotkać z wydajnością podawaną w watach, np. 670 W.  Zawsze warto przyjąć moc większą o 20% niż ta z obliczeń, gdyż grzejnik łazienkowy z reguły wykorzystuje się także jako suszarkę, co sprawia, że często jest on przysłonięty. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag grzejniktag łazienka
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: