Jak urządzić pokój dla dziecka?

17-08-2017, 06:42

Każda para świeżo upieczonych rodziców prędzej czy później stanie przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest wyposażenie pomieszczenia dla ich pociechy. Z pozoru wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic trudnego. Z czasem jednak okazuje się, że trzeba mieć oko na wszystko, gdyż nawet niewielka rzecz może narazić zdrowie i życie malucha. Pokój dziecka musi być nie tylko bezpieczny ale też funkcjonalny. Najlepiej też, żeby rósł wraz z nim. Sprawdź, co powinno się w nim znaleźć, by Twoja pociecha czuła się swobodnie i bezpiecznie.

pościel dla dzieci zaira.pl

Wygodne i solidne łóżko

Nadejdzie taki czas, kiedy dziecko wyrośnie ze swojego pierwszego łóżeczka i będzie potrzebować czegoś większego. Spora część rodziców decyduje się na zakup funkcjonalnego łóżka, które będzie można wydłużać, tak by dziecko mogło w nim spać zarówno wtedy, gdy będzie miało 3 latka jak i 10 lat. Solidna rama z odpowiednim zabezpieczeniem z możliwością demontażu w zależności od potrzeb powinna iść w parze z wygodnym, ale niezbyt miękkim materacem. Do tego pościel dla dzieci opatrzona w bajkowe wzory i możesz mieć pewność, że dziecko nigdy więcej nie wróci do Waszej sypialni, no chyba, że przyśnią mu się koszmary.


Miejsce do zabawy

Dziecko, które potrafi już samo siedzieć powinno mieć krzesełko i stolik, przy którym będzie mogło uczyć się i bawić. Dzięki temu rysowanie, malowanie czy układanie puzzli będzie odbywać się z zachowaniem prawidłowej postawy. Wraz z czasem, gdy dziecko podrośnie i pójdzie do szkoły niewielki stolik trzeba będzie wymienić na biurko i krzesło, przy którym przyjdzie mu uczyć się i odrabiać pracę domową. Zapewnienie dziecku miejsca do pracy to Twój obowiązek. Od najmłodszych lat powinieneś mu wpajać prawidłowe nawyki i przyzwyczajenia.


Pojemny regał i komoda

Zabawki, książki i inne przedmioty należące do Twojego dziecka muszą znaleźć swoje miejsce. Wyposażając pokój dziecka postaraj się wziąć to pod uwagę. Nie obawiaj się, że wstawienie otwartych półek i regałów sprawi, że w pokoju malucha już zawsze będzie panował bałagan. Jako dodatki wybierz pojemne kosze, kartony i kolorowe pojemniki, do których wspólnie wsadzicie wszystkie zabawki, a przy tym pokażesz jak utrzymywać porządek. Pamiętaj o bajkowych dodatkach i kolorowych akcentach, dzięki którym dziecko będzie czuło się w swoim pokoju dobrze, szybko się do niego przyzwyczai i z pewnością będzie chciało do niego wracać.


Następny artykuł » zamknij

Szkolenie Swift ADVANCED

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. HypnoArtKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.