Jak skutecznie uczyć się języka angielskiego?

16-06-2020, 09:08

Nauka języków obcych to obecnie jedna z podstawowych umiejętności, jakich potrzebujemy nie tylko w sferze zawodowej, ale także na co dzień. Jak skutecznie doskonalić swoje kompetencje językowe i płynnie mówić po angielsku?

Język angielski ma obecnie status międzynarodowego języka. W większości krajów, do których pojedziemy, właśnie angielski może pozwolić nam znaleźć nić porozumienia. Dlatego umiejętność swobodnego wypowiadania się w mowie Szekspira jest niezwykle ważna. Jednak nauka języka nie zawsze jest prosta. Podpowiadamy, które metody są najskuteczniejsze.

nauka angielskiego

Skuteczna nauka w sieci

Częstym problemem przy nauce języka obcego jest brak czasu. Niestety nierzadko nie brakuje nam chęci do zdobywania wiedzy, jednak konieczność dojazdu do szkoły językowej okazuje się zbyt czasochłonna. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się kursy angielskiego online. Bez wychodzenia z domu możemy teraz skutecznie przyswajać nowe słówka i zasady gramatyczne. Nauka angielskiego online ma też ten plus, że od razu po zakończonej lekcji możemy powtórzyć sobie materiał, a godziny spotkań dostosować do naszego grafiku. Szkoły językowe takie jak https://talkback.pl/, łączą się z nami przez Skype'a, co umożliwia swobodną i błyskawiczną naukę angielskiego online.

Bezcenny native speaker

W nauce obcych języków trudna do przecenienia jest rola native speakerów, czyli osób, dla których język, jakiego się uczymy, jest ich ojczystą mową. Dla osób, które zaczynają naukę języka angielskiego szczególnie poleca się amerykańskich native speakerów, ponieważ ich akcent jest łatwiejszy w nauce niż chociażby brytyjski. Obcując podczas spotkać z native speakerem online, efektywniej osłuchujemy się z językiem w jego nienagannej formie. Taki nauczyciel z autopsji zna chociażby idiomy, czyli językowe osobliwości, które występują tylko w danym kraju. Native speaker to również optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą podnieść swoje umiejętności językowe. W szkołach zazwyczaj mamy do czynienia z polskimi nauczycielami, którzy wpajają nam najważniejsze zasady gramatyczne, a także uczą słówek. Jednak dopiero w kontakcie z native speakerem online zyskujemy najlepszą możliwość osłuchania się z wymową poszczególnych słów.

Jest to też znacznie bardziej wartościowe rozwiązanie niż listeningi, które możemy jedynie w kółko odtwarzać. W przypadku native speakera, możemy skierować rozmowę na dowolny tor oraz poprosić o wyjaśnienie lub powtórzenie dowolnego zdania. Wreszcie native speaker szybciej ośmieli nas do mówienia po angielsku, co jest problemem wielu uczniów, którzy znają teorię, jednak mają w sobie opór przed mówieniem. W intymnej, a jednocześnie swobodnej relacji z nauczycielem, nauka i wymowa przychodzą łatwiej.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag nauka angielskiego
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: