Jak rozpocząć swoją przygodę ze sportem?

11-08-2017, 07:03

Z pewnością wiele osób chciałoby zadbać o swoją kondycję lub po prostu zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. Niektórym wystarcza na tyle motywacji, by zacząć regularnie trenować. Inni jednak wiele razy obiecują sobie, że od jutra czy od poniedziałku rozpoczną aktywne życie, a w efekcie kończy się to za każdym razem niepowodzeniem. Co zrobić, by przerwać tę złą passę?

Przede wszystkim należy zaczynać treningi nie od jutra, a od dzisiaj. Kiedy przysięgamy sobie, że zaczniemy coś robić od jakiegoś mniej czy bardziej odległego momentu, zazwyczaj przekładamy to na następny dzień, tydzień, czy miesiąc. Zacznijmy trening tego samego dnia, w którym zakiełkowała myśl o zmianie w naszym życiu, a później trudno będzie nam już przerwać.

Kluczową kwestią jest również to, aby znaleźć dyscyplinę sportu, którą po prostu polubimy. Nie ma sensu zadręczać się bieganiem, kiedy nie daje nam to satysfakcji. Podczas treningu będziemy się tylko męczyć psychicznie, a to na pewno nie zachęci nas do dalszej aktywności. Próbujmy więc wielu dyscyplin. Może akurat przypadnie nam do gustu joga czy zajęcia fitness?

Warto również znaleźć swoją własną motywację. Nie możemy oczywiście uprawiać sportu dla kogoś. Zawsze należy robić to dla siebie, ale zdecydowanie łatwiej będzie nam wytrwać w postanowieniach, kiedy ktoś stale będzie motywował nas do dalszych postępów. Taką osobą może być trener personalny, który nie dość, że pomoże nam prawidłowo i efektywnie wykonywać ćwiczenia, to jeszcze zmobilizuje nas do dawania z siebie wszystkiego. Wiele osób chwali sobie pod tym względem Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą trening personalny. Łódź to miasto, w którym szczególnie dużą popularność zyskała właśnie taka forma aktywności.

Świetnym rozwiązaniem będzie również wdrożenie systemu nagród. Obiecajmy sobie, że po osiągnięciu jakiegoś małego celu zrobimy coś, co sprawi nam przyjemność. Na przykład po regularnych treningach przez miesiąc możemy wybrać się na zakupy, na których w nagrodę kupimy bez wyrzutów sumienia rzecz, o której dawno już marzymy.


Następny artykuł » zamknij

Szkolenie Swift ADVANCED

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: