IDC: do 2018 r. aż 75% europejskich pracowników będzie mobilnych

25-01-2016, 13:55

W nowym biuletynie informacyjnym IDC, przygotowanym dla firmy OKI Europe, opisano wpływ modelu BYOD i coraz większej liczby pracowników mobilnych na wymóg bezpiecznego dostępu do informacji niezależnie od czasu i miejsca.

Z nowego biuletynu informacyjnego przygotowanego dla Oki Europe przez analityków IDC wynika, że do 2018 r. trzy czwarte pracowników z Europy Zachodniej będzie mobilnych. Wiąże się to z koniecznością zapewnienia im szybkich oraz bezpiecznych narzędzi dostępu i przetwarzania informacji w celu nie tylko utrzymania, ale także zwiększania wydajności.

W odniesieniu do zmieniającej się charakterystyki środowiska pracy analitycy IDC stwierdzają, że inteligentne urządzenia wielofunkcyjne muszą oferować funkcję digitalizacji dokumentów chroniącą jednocześnie poufne dane firmowe przed zagrożeniami i wirusami oraz umożliwiać bezpieczne drukowanie z urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety.

Biuletyn informacyjny IDC zatytułowany „Czy wykorzystywane przez Ciebie procesy biznesowe ograniczają Twoje możliwości rynkowe? Wydajne drukowanie oraz zarządzanie dokumentami za pomocą inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych” przygotowała Jacqui Hendriks, IDC's Head of European Managed Print Services and Document Solutions.

Autorka biuletynu potwierdza, że aby uporać się z rosnącą mobilnością pracowników firmy i przedsiębiorstwa muszą kontrolować model pracy oparty na wykorzystywaniu prywatnych (BYOD) i służbowych urządzeń mobilnych. W celu utrzymania wydajnych metod pracy firmy muszą umiejętnie łączyć potrzebę ochrony firmowej własności intelektualnej z jednoczesną koniecznością zapewnienia pracownikom dostępu do informacji niezależnie od czasu i miejsca. Pomocne w tym jest wykorzystywanie aplikacji do druku mobilnego i skonfigurowanych rozwiązań dostępu do danych. 

W ramach przeprowadzonego przez firmę IDC w 2013 r. badania trendów rynkowych związanych z wykorzystaniem usług drukowania ustalono, że jedna trzecia firm pozwalała pracownikom na korzystanie z prywatnych smartfonów, laptopów i tabletów. Podczas ankiety, dotyczącej wydajności procesów biznesowych przeprowadzonej przez IDC wśród małych i średnich przedsiębiorstw, bardzo wielu respondentów przyznało, że obowiązujące w ich firmach procesy wymagały poprawy m.in. przez otwarcie się na mobilność pracowników.

Wnioski płynące z biuletynu informacyjnego IDC potwierdzające ważną rolę inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych we współczesnym środowisku pracy to:

- inteligentne urządzenia wielofunkcyjne mogą być wykorzystywane jako narzędzia cyfrowej transformacji.

- mogą też pełnić funkcję platformy zapewniającej rozwój dzięki rozwiązaniom dotyczącym optymalizacji procesów ukierunkowanym na oszczędność pieniędzy i czasu, zorientowanym na cele biznesowe firmy, takie jak kwestie zgodności z przepisami i bezpieczeństwo, a także wspierającymi mobilność i inicjatywy związane z redukcją kosztów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag OKItag IDCtag BYODtag badania
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.