Gdzie kupić meble kuchenne? Porównanie cen i jakości mebli kuchennych na wymiar i gotowych

12-04-2017, 14:27

Zakup mebli kuchennych nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Do wyboru mamy niezliczone ilości wzorów, rozmiarów i sposobów wykończenia. Jak wybrać najlepsze meble kuchenne? Czy lepiej zainwestować w meble kuchenne na wymiar? A może wybrać ekonomiczne, gotowe zestawy mebli kuchennych? Poniżej porównamy oba rozwiązani i określimy ich koszty.

meble kuchnne kb.pl

Gotowe zestawy mebli kuchennych

Przygotowane przez producentów zestawy mebli kuchennych cieszą się dużą popularnością. Wszystko za sprawą atrakcyjnej ceny. Najtańsze zestawy kupimy już za niespełna 1 000 zł. Niestety niska cena nie idzie w parze z jakością wykonania. Najtańsze zestawy mebli kuchennych zazwyczaj nie posiadają solidnych szuflad i zostają wyprodukowane z najgorszej jakości materiałów. Ich blaty robocze są słabo zabezpieczone oraz nietrwałe. Dlatego nie sprawdzą się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach.

W ofertach sieci handlowych takich jak Bodzio, Black Red White czy IKEA znajdziemy też lepszej jakości tanie meble kuchenne. Standardowa długość zestawu wynosi 2,4 – 2,6 mb. Taki rozmiar świetnie sprawdzi się w kuchniach o mniejszym rozmiarze. Niestety ciąg kuchenny o długości do 2,6 mb nie zapewni optymalnej przestrzeni blatu. Problem pojawi się także podczas aranżowania kuchni o większej powierzchni użytkowej. Na szczęście w ofertach sieci sklepów IKEA, Black Red White i Bodzio znajdziemy też modułowe zestawy mebli kuchennych. Jest to popularna grupa produktów, która daje większe możliwości zaaranżowania przestrzeni.  Modułowe meble kuchenne można dowolnie rozbudowywać o kolejne szafki i półki. Dzięki temu zyskujemy możliwość optymalnego umeblowania kuchni o większych rozmiarach.

Zestawy mebli kuchennych mogą posiadać modną, lakierowaną powierzchnię. Bez problemu dopasujemy je do każdego stylu aranżacyjnego. Jedynym istotnym ograniczeniem tego rozwiązania jest trudność dopasowania do pomieszczeń o bardziej skomplikowanym kształcie. W tym wypadku znacznie lepszym pomysłem okazują się meble kuchenne na zamówienie.

Wybieramy meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar powoli stają się standardem wyposażenia nowoczesnych pomieszczeń. Łączą w sobie atrakcyjny design oraz największy komfort użytkowy. Przygotowane na indywidualne zamówienie będą optymalnie dopasowane do rozmiarów i kształtów pomieszczenia. Co więcej, ich wyposażenie będzie odpowiadało potrzebom domowników. Meble kuchenne na wymiar dają możliwość zwiększenia ilości wysuwanych szuflad, w których pomieścimy najpotrzebniejsze przybory. Przed ich zakupem sporządza się projekt aranżacyjny. Wizualizacje wykonane przez sprawdzone firmy sprawiają, że klient otrzymuje gwarancję zadowolenia. Bez problemu zaplanujemy idealny kolor frontów i zapewnimy ergonomię stref kuchennych. Dobrej jakości meble kuchenne na wymiar będziemy mogli także dopasować do pomieszczeń o szczególnie skomplikowanych kształtach. Wystarczy powierzyć ich wykonanie sprawdzonej oraz doświadczonej firmie. 

Ile kosztują meble kuchenne?

Ceny mebli zależą oczywiście od ich jakości i materiałów użytych do produkcji. Tanie meble kuchenne nabędziemy już od kwoty 800 zł za gotowy zestaw. Niestety jest to najsłabszej jakości rozwiązanie z laminatu.Najbardziej kompleksowe informacje z zakresu cen mebli kuchennych znajdziesz w tym artykule. Poniżej znajdziesz informacje te w skrócie.

Tanie meble kuchenne nabędziemy także w sklepach IKEA, Black Red White czy Bodzio. Za lepszej jakości zestawy mebli kuchennych przyjdzie zapłacić ok. 1 000 zł. Modułowe meble kuchenne z płyty MDF będą wydatkiem rzędu 1 400 – 1 800 zł. W ofercie sprzedaży znajdziemy także pojedyncze szafki i półki, które pasują do zestawu modułowego. Jednak cena ich zakupu będzie już nieco wyższa.

Za najlepszej jakości, dobrze wyposażone zestawy mebli kuchennej możemy zapłacić powyżej 2 000 zł. W tej cenie nabędziemy meble kuchenne z nowoczesnymi systemami wysuwania szuflad, eleganckimi frontami oraz trwałym blatem roboczym.

Meble kuchenne na wymiar generują większe wydatki niż ich gotowe odpowiedniki. Za dobrej jakości produkty z laminatu trzeba zapłacić ok. 1 100 = 1 300 zł/mb. Są to już meble kuchenne z blatami zabezpieczonymi specjalną taśmą PCV.

W podobnej cenie nabędziemy meble kuchenne na wymiar wykonane z płyty MDF pokrytej folią PCV. Orientacyjny kosz zakupu wynosi w tym wypadku ok.1 200 zł/mb. Jeszcze droższe w zakupie (a jednocześnie bardziej estetyczne oraz trwałe) okazują się meble kuchenne z lakierowanej płyty MDF. Średnia cena takiego zestawu to wydatek rzędu 1 600 zł/mb.

Niektórzy inwestorzy szukają najtrwalszych, a jednocześnie najbardziej eleganckich rozwiązań. Odpowiedzią na ich potrzeby są fornirowane meble kuchenne na wymiar. Cena zakupu dobrej jakości produktu waha się pomiędzy 1 500, a 2 000 zł/mb. Jeszcze więcej przyjdzie nam zapłacić za drewniane meble kuchenne. Koszt zakupu dobrej jakości produktów z litego drewna często przekracza kwotę 2 000 zł/mb. Warto jednak pamiętać, że drewniane meble kuchenne są rozwiązaniem ponadczasowym, charakteryzującym się dużą trwałością oraz luksusowym wyglądem.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat cen mebli kuchennych, 

Które meble kuchenne warto wybrać?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. W kuchniach o prostym kształcie sprawdzą się dobrej jakości, gotowe zestawy mebli kuchennych. Możemy wybierać wśród sposobów wykończenia frontów oraz jakości ich wykonania. Niestety gotowe meble nie dają możliwości wykorzystania sprzętu AGD pod zabudowę. Jeśli zależy nam na takim rozwiązaniu, wówczas rozsądnym zakupem okazują się meble kuchenne na wymiar. Największym atutem tego rozwiązania pozostaje możliwość dopasowania do każdej aranżacji. Meble na zamówienie są zatem dedykowane dla inwestorów, którzy szukają najlepszej jakości wykonania oraz idealnego dopasowania mebli do potrzeb aranżacyjnych pomieszczenia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag meble kuchennetag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Fortinet
Komentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.