Firmy zastępują funkcje działów IT aplikacją iMe

10-03-2016, 20:34

Rynek IT w Polsce rośnie w szybkim tempie – w ocenie analityków IDC średnio 4% rocznie. W ciągu najbliższych 3 lat (do 2019 r) jego wartość w Polsce przekroczy 6 mld USD. W bieżącym roku dynamika wzrostu ma sięgnąć nawet 5%. Wkrótce możemy zająć drugie miejsce w Środkowo-Wschodniej Europie.

W opinii specjalistów, Polska pod względem stopnia wykorzystania outsourcingu IT, znajduje się wśród średniej europejskiej. Korzystanie z takich usług deklaruje 45% menedżerów z polskich firm. Dla porównania – z outsourcingu IT korzysta ponad 50% przedsiębiorstw austriackich i tylko 37% firm z Rumunii czy Turcji.

Polskie firmy, w poszukiwaniu oszczędności, coraz częściej zastępują funkcje działów IT zewnętrznymi rozwiązaniami. W tym roku firma iMe podpisała umowy z firmami ubezpieczeniowymi, finansowymi zastępując działy IT. W sumie 500 informatyków w call centre iMe obsłużyło ponad 150.000 zgłoszeń.

Usługa zdalnego doradcy dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co w przypadku tradycyjnego działu IT jest praktycznie niemożliwe. Grupa 500 dedykowanych inżynierów iMe zdalnie rozwiązuje problemy poprzez otrzymanie dostępu do komputera. O fenomenie tej usługi świadczy przede wszystkim to, iż może być wykorzystana w każdej wielkości przedsiębiorstwa, jak również w domu pracownika. Tym samym pracownik ma czas dla siebie, zaś wszystkie czynności związane z naprawą komputera robi specjalista iMe.

iMe

Utrzymanie jednego specjalisty IT w większości przedsiębiorstw to koszty sięgające 8500 zł brutto. W przypadku dużego działu takich pracowników jest kilkunastu lub kilkudziesięciu. W Polsce w średniej firmie, zatrudniającej ok. 60 pracowników przypada 4 specjalistów IT – programiści i tzw. Help Desk. Często jednak zajmują się rzeczami, które dalece odbiegają od ich faktycznych zadań – instalacje drukarek, czyszczenie komputerów, zamiast poświęcić ten czas na faktyczne utrzymanie profesjonalnych systemów czy serwerów, które są trzonem przedsiębiorstwa.

Dlatego iMe upatruje swojego sukcesu w sektorze MŚP i sprzedaży 100.000 indywidualnych pakietów do końca 2016 r. - Optymalizacja wynika przede wszystkim z czasu oraz faktycznych kosztów. Miesięczny abonament bowiem wynosi 79 zł, wówczas pracownik ma stały dostęp do specjalisty, niezależnie od czasu czy miejsca, w którym pracownik się aktualnie znajduje. Korzystanie z iMe eliminuje przede wszystkim długi czas reakcji, przymus poświęcenia, jak i wysokie koszty – podkreśla Paweł Makowski, szef funduszu Largo Capital, pomysłodawca usługi na polskim rynku.

W przypadku współpracy z przedsiębiorstwem, przedstawiciele iMe w ramach umowy przeprowadzają analizę przedwdrożeniową poznając faktyczne potrzeby firmy. Pozwala to na poznanie specyfiki pracy firmy, potrzeby pracodawców, jak również określić faktyczne koszty i ich optymalizację. Wówczas określany jest zakres, jakie mają świadczyć specjaliści z iMe. Wykorzystanie takiej usługi nie pozostaje już trendem, ale jest koniecznością w przypadku nowoczesnych firm i ich zarządzania.

- Nasi pracownicy pracują u klienta jako konsultanci drugiej linii wsparcia. Zajmujemy się bardziej skomplikowanymi problemami dotyczącymi funkcjonujących w Polska Press Grupa aplikacji i systemów, w tym instalacją oprogramowania i naprawą oraz konfiguracją stacji roboczych. Dbamy również o to, aby wszelkie urządzenia w firmie: np. projektory, drukarki, skanery, telefony, funkcjonowały jak należy, współpracując w tym zakresie z grupą wsparcia IT oraz serwisami firm zewnętrznych – wyjaśnia przedstawiciel iMe.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. Chce.tofot. spiber.deRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: