Egzamin do Policji - jak wygląda? Krok po kroku

29-01-2020, 09:25

Rekrutacja do Policji obejmuje kilka etapów egzaminów, który kusi tysiące kandydatów każdego roku. Wymagania i zainteresowanie jest dosyć wysoki, więc większość chętnych na pewno nie dostanie pracy w tych służbach mundurowych. Tylko najlepsi kandydaci będą mieli szansę na podjęcie pracy w Policji i pięcie się po szczeblach kariery.

policja

Jak przygotować się do poszczególnych etapów egzaminu do Policji?

Solidne przygotowanie do testów.

Przygotowanie do egzaminów to niezbędna podstawa, gdyż bez solidnego treningu i nauki raczej nie ma się szans na zaliczenie testów na dużą ilość punktów. Trening kondycyjny połączony z nauką na egzamin fizyczny to doskonały przepis na sukces na testach do Policji. Trzeba na to poświęcić co najmniej kilka miesięcy, żeby mieć sporą szansę na sukces.

Dwa pierwsze etapy to test sprawności fizycznej oraz testy psychologiczne, które sprawiają sporo kłopotów kandydatom, którzy nie przygotowali się do egzaminów. Trzecim jest test wiedzy do Policji, który zawiera 40 pytań zamkniętych z odpowiedziami jednokrotnego wyboru.

Testy do Policji w 2020 roku. Jak wyglądają?

Niewiele różnią się od tych z poprzednich lat. Dzielą się na cztery zróżnicowane etapy, które pozwalają egzaminatorom na kompleksową ocenę zdolności i możliwości poszczególnych kandydatów.

Każdy etap jest punktowany oraz liczy się do finalnego wyniku, który ma bezpośredni wpływ na rekrutację.

TSF - Test Sprawności Fizycznej

Formuła testów fizycznych jest jednakowa niemal od początku istnienia egzaminów do Policji. Jednak każdego roku wymagania są obniżane z powodu spadającej, ogólnej kondycji społeczeństwa.

Każdy egzamin składa się z 6 ćwiczeń, które są zaplanowane w formie stacji. Na ich pokonanie mamy 1 minutę i 41 sekund, co daje nam zaliczenie egzaminu i najniższą pozytywną ocenę.

Jakie ćwiczenia są na egzaminie fizycznym?

  • Przenoszenie manekina;
  • Bieg wahadłowy;
  • Rzut piłką lekarską;
  • „Brzuszki”;
  • Przewroty do przodu i w tył;
  • Skok przez ławkę gimnastyczną.

TSO - Test Wiedzy Ogólnej

Każdy arkusz na teście z wiedzy ogólnej to 40 pytań zamkniętych, gdzie możliwa jest tylko jedna poprawna odpowiedź.

Wiedz potrzebna na egzamin obejmuje ustawy prawne, zasady funkcjonowania państwa oraz wszystkie informacje, którymi musi operować policjant w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Test psychologiczny

Dzieli  się na trzy podetapy, czyli test na inteligencję, test osobowości oraz rozmowę z psychologiem. W trakcie rozmowy zostaną podsumowane wyniki poprzednich egzaminów oraz mogą zostać zadane dodatkowe pytania, jeżeli psycholog uzna to za konieczne.  

Rozmowa kwalifikacyjna, czyli „wywiad zorganizowany”

W trakcie rozmowy, każdy kandydat zostanie gruntownie przepytany przez zawodowych policjantów. Pozwala to na wyczucie, czy kandydat jest podatny na stres co jest jednym z kluczowych wyznaczników dobrego policjanta, który nie powinien dać się opanować stresowi.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag egzamin do policji
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: