Dlaczego warto korzystać z butli gazowych?

31-05-2019, 13:36

Podgrzanie czegokolwiek choćby o kilka stopni wymaga wkładu dużej ilości energii. Jej koszt może się znacznie różnić zależnie od tego, w jakiej formie ją dostarczamy. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z formy energii, jaką jest gaz z butli.

butla gazowa

Gaz – czysta energia

Współcześnie bardzo popularną metodą ogrzewania mieszkań czy podgrzewania posiłków są urządzenia zasilane energią elektryczną. Często jednak nie wynika to z zalet tej metody, ale z braku dostępu do sieci gazowej, która w nowym budownictwie spotykana jest znacznie rzadziej niż w starym. Butla gazowa pozwala ominąć tę przeszkodę w korzystaniu z wydajnego źródła energii.

Większość energii elektrycznej w naszym kraju produkowana jest przez elektrownie węglowe, które emitują do atmosfery znaczne ilości pyłów i gazów cieplarnianych. Spalając w kuchence bądź piecyku gaz z butli, masz pewność, że nie przyczyniasz się w ten sposób do powstawania smogu, gdyż w procesie spalania wytwarzana jest woda i dwutlenek węgla (bez żadnych substancji toksycznych).

Butle gazowe nie tylko do domu

Gdy zastanowisz się, do czego może się przydać butla gazowa, z dużym prawdopodobieństwem na myśl przyjdzie Ci zasilanie palników domowej kuchenki gazowej. Gaz płynny (LPG) ma jednak znacznie więcej zastosowań. Prócz gotowania, gaz z butli od AmeriGas może zasilać, niezbędne w każdym magazynie i zakładzie produkcyjnym, wózki widłowe.

Butla gazowa może służyć do zasilania m.in. palnika dekarskiego w trakcie robót budowlanych. Jeśli planujesz podróż kamperem lub rejs jachtem, niewielkie i lekkie butle AmeriGas NANO czy DOM LIGHT zapewnią Ci ciepło, umożliwią podgrzanie wody lub przygotowanie posiłków. Gaz z butli zasili także grill gazowy i zapewni ciepło w ogródku restauracji poprzez gazowy parasol grzewczy.

Gaz z butli czyli wysoka wydajność i niezależność.

Oprócz ograniczonego wpływu na środowisko, gaz z butli ma też inne zalety. Sieć elektryczna jest podatna na awarie, np. zerwanie linii wysokiego napięcia przez wichurę. Regularnie napełniana butla z gazem od AmeriGas daje Ci poczucie bezpieczeństwa, umożliwiając zjedzenie ciepłego posiłku i ogrzania się nawet w sytuacji kryzysowej.

Propan, którym napełniona jest butla gazowa, jest gazem bardzo wydajnym. Gazu wykorzystywanego do gotowania może wystarczyć na kilka tygodni. Gaz z butli jest też dobrym pomysłem, gdy wiesz, że w przyszłości możliwe będzie podłączenie Twojego mieszkania lub domu do sieci gazu ziemnego, który łączy w sobie ekologiczne i ekonomiczne zalety gazu z butli z wygodą energią z sieci elektrycznej.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag butla gazowatag AmeriGas
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: