Dlaczego europalety są stosowane w wielu sytuacjach?

18-10-2019, 07:13

Europalety są rodzajem palet, które muszą spełniać określone warunki. Powstały, aby nie marnować przestrzeni załadunkowej oraz magazynowej. Jej optymalne wykorzystanie to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Niestety część palet dostępnych na rynku jest produkowana lub naprawiana nielegalnie. Co trzeba wiedzieć o europaletach? Jakie regulacje prawne je obejmują?

Europalety – palety standaryzowane

Palety Euro stanowią odpowiedź na potrzebę możliwie najlepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej czy transportowej. Są to palety standaryzowane, co oznacza, że muszą spełniać określone wymogi, które ułatwiają ich wykorzystanie w różnych sytuacjach i miejscach. Wymagania, jakie muszą spełniać palety euro w Poznaniu, są określone przez europejską normę UNE-EN 13698-1. Według niej wymiary palety to 1200 x 800 mm. Nośność wynosi od 1000 do 1500 kg – jest to zależne od rozłożenia ładunku. Nośność statyczna, czyli nośność palety stojącej na podłożu bez jej przemieszczania, jest za to równa 4000 kg. Europalety muszą mieć odpowiednie wymiary i określoną konstrukcję, ale można je również rozpoznać po oznaczeniach EUR i EPAL na wspornikach. Środkowy wspornik umożliwia identyfikację producenta – właśnie tam powinno znaleźć się oznaczenie NNN-R-MM, które wskazuje kolejno na numer licencji producenta, rok, miesiąc produkcji palety. Europalety powinny charakteryzować się ściętymi narożnikami na całej wysokości palety. Wersje powstałe po 1.01.2010 powinny mieć też oznaczenie obróbki termicznej ISPM15.

Plusy korzystania z europalet

Spośród palet warto wybrać europalety w Poznaniu, ponieważ sprawdzają się w każdym systemie magazynowym. Z powodzeniem są wykorzystywane w magazynach zautomatyzowanych. Każda paleta euro może być przenoszona za pomocą dowolnego wózka widłowego lub innego środka transportu. Wymiary 1200 x 800 mm nie są przypadkowe, ponieważ stanowią wielokrotność wymiarów powszechnie używanych pojemników skrzyniowych. Dzięki temu grupowanie i układanie produktów staje się o wiele łatwiejsze. Standaryzacja wymiarów palet sprzyja dobremu zaplanowaniu ustawienia w samochodach ciężarowych. Europalety spełniające wszelkie normy można kupić za pośrednictwem https://www.tefra.com.pl/palety-euro/. Najwyższa jakość to kolejny plus korzystania z europalet.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Dobre wykorzystanie przestrzeni ma kluczowe znaczenie w przechowywaniu produktów i ich transporcie. Zdecydowanie europaleta poznań pomaga w optymalnym wykorzystaniu przestrzeni pomieszczenia lub samochodu ciężarowego. Palety umożliwiają uniknięcie marnowania powierzchni. Podczas transportu jednym z ważnych aspektów jest takie ułożenie produktów, aby się nie przewracały. Dzięki standaryzacji palet oraz pojemników sposób załadunku jest bardziej efektywny. Pojemniki skrzyniowe można układać w piramidę, czyli jedne na drugich. Identyczne wymiary zapewniają ich stabilność. Równocześnie dostępna przestrzeń jest wykorzystywana w możliwie najlepszy sposób.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag europalety
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: