Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie na obrzeżach miast?

20-12-2016, 15:46

Według statystyk coraz więcej Polaków porzuca swoje dotychczasowe życie w zatłoczonym mieście i przenosi się w bardziej ustronne miejsca, czyli na obrzeża metropolii. Wciąż zatłoczone ulice, całodobowe wyziewy samochodowe oraz nieustający zgiełk miejski dają się coraz bardziej we znaki.

Na zmianę dotychczasowego życia zwykle decydują się osoby zamożne, młodzi i dobrze zarabiający ludzie oraz Ci, którzy pragną zapewnić potomstwu lepsze warunki do wychowania. Skąd ten nagły wzrost powstających domów i osiedli poza granicami miast?

Centrum miasta mówimy żegnaj i wybieramy domy jednorodzinne na obrzeżach

W ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła liczba osób, która zdecydowała się wyprowadzić z miasta. Wśród nich głównie spotyka się osoby młode i ambitne, które zamieszkały w wielkiej metropolii ze względu na znalezienie lepiej płatnej pracy. Jednak coraz więcej osób pomimo pracowania w aglomeracji, wybiera życie na obrzeżach, gdyż często to właśnie rynek pracy przyczynia się do wyludniania miast. Na korzyść za mieszkaniem poza granicami miasta wpływa też rozwój motoryzacji oraz możliwość nabycia mieszkania w atrakcyjnej cenie. W związku z tym deweloperzy nie mają co narzekać, tylko zakasywać rękawy do pracy i oczekiwać sporych zysków. Budowa domów bowiem wzrasta.

Emigracja mieszkańców a straty dla miast

Coraz większy odsetek osób opuszczających metropolie działa na niekorzyść miast, gdyż spadają ich przychody, a dodatkowo zwiększa się liczba emerytów. Osób w wieku produkcyjnych jest coraz mniej, a do budżetu miasta nie wpływają tyle płaconych podatków. Najliczniej emigrują poza granicę miast mieszkańcy stolicy, Poznania oraz Krakowa. W Łodzi i Poznaniu obserwuje się niepokojącą różnicę między przyjeżdżającymi a wyjeżdżającymi, a mianowicie większy odpływ ludności. Nic dziwnego, gdyż życie w mieście jest dla wielu zbyt uciążliwe i drogie, a ponadto władze miejskie nie mają do zaoferowania niczego korzystnego dla swoich mieszkańców ani też nie tworzą im warunków do dobrego życia.

Dlaczego mieszkanie na obrzeżach miast stało się tak popularne, czyli o korzyściach życia poza granicami metropolii

Osoby pragnące odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku marzą o wyrwaniu się z miasta i zamieszkaniu na jego obrzeżach. Obecnie jest to w zasięgu ręki coraz większej liczby osób, gdyż mogą one liczyć na niezwykle przystępne ceny u deweloperów. W porównaniu z kosztami zakupu nowego mieszkania w centrum można liczyć na znacznie niższe ceny. Chociaż miasto stwarza liczne możliwości rozwoju, to niestety życie w nich jest niezwykle męczące, co odbija się na zdrowiu mieszkańców. Permanentne narażenie na spaliny, hałas, tłumy oraz ciągły pośpiech sprawia, że życie w mieście nie daje oczekiwanej satysfakcji.

Obecnie można pozwolić sobie na zamieszkanie w spokojnej okolicy i mieć bliższy kontakt z naturą, a jednocześnie prowadzić satysfakcjonujące życie zawodowe. Coraz więcej osób docenia możliwość wypoczęcia w domowym zaciszu, z dala od hałaśliwego i stale tętniącego życiem centrum miasta. Nie jest też problemem dojechanie do szkoły, pracy czy sklepów, gdyż obecnie coraz więcej osób posiada prawo jazdy i samochód, a ponadto można liczyć na inne środki transportu.

Konsultacja: http://www.budocomplex.com.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik