Czy ekologiczne oczyszczalnie ścieków są naprawdę eko?

11-06-2018, 07:16

Przydomowa, ekologiczna oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, które coraz częściej wybierają właściciele domów jednorodzinnych, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. Mimo dużej popularności ekologicznych oczyszczalni ścieków wciąż wiele osób czy rzeczywiście są one eko.

mat partnera

Z pewnością tak. Nie ma obecnie oczyszczalni, które mniej szkodziłyby środowisku naturalnemu niż ekologiczne. Zanim zostaną one wprowadzone do sprzedaży przechodzą najpierw szereg wewnętrznych testów. Oczyszczalnia, która ma jakieś wady nie ma prawo opuścić zakładu produkcyjnego i trafić do klienta. Oczyszczalnia ekologiczna musi być przede wszystkim bardzo szczelna, stąd każda badana jest właśnie przede wszystkim pod tym kątem. Producent, który chce skierować swój produkt do klienta, musi wpierw uzyskać atesty, które potwierdzają szczególność oczyszczalni. To gwarancja, że ścieki nie przedostaną się do wód gruntowych. Także już po zamontowaniu oczyszczalni i jej uruchomieniu jest ona sprawdzana przez przedstawicieli firmy, którzy ją zamontowali. Sprawdzane jest nie tylko, jak oczyszczalnia przydomowe pracuje, ale również jak czysta jest woda rozprowadzana z oczyszczalni. Uzdatniona w ekologicznej oczyszczalni woda powinna mieć drugą klasę czystości. Woda taka może być bez żadnych obaw odprowadzona do gruntu, rzeki, jeziora lub innego akwenu. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków utylizują ścieki w oparciu o bakterie. Jest to metoda biologiczna, która nie stwarza zagrożenia dla środowiska naturalnego. Ekologiczne oczyszczalnie mają jeszcze jedną zaletę: nie ma możliwości, aby ścieki przedostały się do gruntu czy wód.

Warto wspomnieć również o innych zaletach ekologicznej oczyszczalni ścieków. Nie muszą być opróżniane tak jak szambo. Przykre zapachy, które temu towarzyszą są wyeliminowane. Do tego są och eksploatacja jest tańsza niż szamba. Nie trzeba płacić za wywiezienie ścieków. Oprócz tego bez konieczności wymiany oczyszczalnia będzie służyła bardzo długo. Ocenia się, że czas użytkowania prawidłowo wykonanej oczyszczalni przekracza 30 lat.

Korzystanie z szamba przez rodzinę złożoną z czterech osób oznacza w ciągu roku spore wydatki związane z jego wywozem. Do tego zawsze istnieje ryzyko, że szambo rozszczelni się, przepełni i zaleje posesje. W przypadku przydomowej ekologicznej oczyszczalni ścieków nie ma takiego ryzyka. Proces oczyszczania ścieków odbywa się metodą biologiczną w kilku etapach. Ścieki są neutralizowane zarówno w warunkach beztlenowych jak i z udziałem tlenu. Jedyną niedogodnością wynikającą z fakt użytkowania ekologicznej oczyszczalni ścieków jest to, że z uwagi na obecność bakterii nie można stosować agresywnych środków czyszczących i piorących. Zabiją one bakterie, które trzeba będzie uzupełnić.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków można zamówić tutaj:

Eko House
Technologie Ekologiczne
E. Orzeszkowej 21, 62-650 Kłodawa
NIP: 666-194-54-56  REGON: 301617650 

telefon: +48 609 482 429
e-mail: biuro@eko-house.info

http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.