Camping jako doskonały sposób na spędzenie wakacji z dziećmi

11-04-2017, 12:58

Według oficjalnych statystyk publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny ponad 2% ogółu polskiego społeczeństwa decyduje się na wakacyjny wyjazd na camping. Od kilku lat frekwencja na największych polach campingowych wskazuje na wyraźną tendencję zwyżkową. Co to oznacza? Że ta forma wolności i wakacyjnych doświadczeń, wybierana jest coraz chętniej.

camping - hellocamping.pl 

Zwolennicy wakacji na campingu podkreślają, iż jest to realne doświadczenie braku skrępowania i niezależności. Co więcej camping i caravaning umożliwiają całodzienne przebywanie na świeżym powietrzu i ciągły kontakt z naturą. Amatorzy tej pasji zaznaczają także, że taki urlop jest wyjątkowy. Dlaczego? Bo tu czas płynie wolniej, jakby ślimaczym tempem. Jeśli myślicie, że wakacje w namiocie lub przyczepie campingowej kojarzą się głównie z ludźmi młodymi - często uczniami lub studentami – to jesteście w błędzie. Na camping jeżdżą wszyscy niezależnie od wieku i zasobności portfela. Są bogaci i ci biedniejsi. Są młodzi i starzy. Są też rodziny z małymi dziećmi. Co więcej rodzice tych ostatnich przekonują, iż takie rozwiązanie posiada mnóstwo zalet. Zatem dlaczego warto wyjeżdżać na camping całą rodziną? Powodów jest kilka.

Zacieśnienie relacji z dziećmi

Pasjonaci rodzinnych wyjazdów campingowych podkreślają, iż wakacje tego typu są nieocenionym sposobem na zacieśnienie więzi ze wszystkim członkami rodziny - zwłaszcza tymi najmłodszymi. Codzienne życie nie sprzyja spędzaniu czasu z dziećmi (szkoła, praca, wieczne zabieganie), które często czują się samotne i pozbawione zainteresowania ze strony rodziców. Na campingu sytuacja wygląda zupełnie inaczej - tutaj przebywa się z dzieckiem niemal przez cały czas, a wspólne posiłki, wycieczki, spacery czy zabawy doskonale wpływają na poprawę wzajemnych relacji. Na campingu odstawiamy smartfony, tablety, gry i całą tą technologie. Przy ogniu świec lub lampce czołówki prowadzi się rozmowy o życiu – po prostu.

Przebywanie na świeżym powietrzu

Współczesność zabiera powietrze to często powtarzają rodzice mający dzieci. Szkoła, po szkole zajęcia w Sali gimnastycznej, potem dom, lekcje, telewizor i spać. Nasze dzieci coraz mniej czasu przebywają więc na świeżym powietrzu. Wakacje na campingu mogą to zmienić. Ba, zmieniają i to znacząco. Dziecko cały dzień przebywa na łonie natury. Zalety? Dotlenione płuca, lepsze krążenie krwi, poprawa koordynacji ruchowej i wiele innych udowodnionych naukowo zalet.

Nauka i samodzielność

Wakacje na campingu to doskonały sposób na to, aby dziecko nauczyło się wielu nowych rzeczy i nabrało samodzielności. Rozbijanie namiotu, rozpalanie ogniska, szykowanie posiłków, zmywanie naczyń czy wykonywanie podstawowego prania - to tylko niektóre z czynności, które dla wielu dzieci są światem nowym i nieznanych. Poza tym camping wymusza podział obowiązków wśród wszystkich członków rodziny, a to w konsekwencji przekłada się na utrwalenie dobrych wzorców, tak potrzebnych w dorosłym życiu każdego człowieka.

Witaj przygodo!

Dzieci eksplorują. Dotykają, Naturalną cechą charakteru większości dzieci jest zamiłowanie do przygód i duża otwartość w poznawaniu świata. Wakacje na campingu są świetnym sposobem na zaspokojenie tych dziecięcych potrzeb. Dla małego człowieka wakacje na campingu będą ogromną frajdą i sposobem na poznanie zupełnie nowych rzecz. Do nowych kolorów, zapachów, form i smaków. To wszystko rozwija zmysły, tak potrzebne w życiu każdego dziecka.

Wyjazd campingowy z całą rodziną to niewątpliwie ciekawy i niebanalny sposób na spędzenie wakacji. Wyjazd tego typu przyniesie wiele korzyści - i to zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Nie należy się obawiać zabierania dzieci na camping. Mitem jest, że te miejsca nie oferują, żadnych atrakcji. Może nie wszystkie wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne, ale nie o to w tym wszystkich chodzi. Jeżeli plac zabaw, ścianka wspinaczkowa czy mały basen są dla was wystarczającym magnesem do wyboru tej formy wakacji. Jedźcie. I to koniecznie z dzieckiem. Frajda dla całej ekipy gwarantowana.

Konsultacja: www.hellocamping.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag camping
To warto przeczytać

fot. GeraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.