Bazy firm pozwalające sprawdzić kontrahenta

01-04-2019, 10:26

Bardzo często otrzymujemy propozycje współpracy ze strony innej firmy, która wygląda na bardzo atrakcyjną pod względem handlowym. Niekiedy jednak obawiamy się, czy przypadkiem nie padniemy ofiarą oszustów, a nasz kontrahent nie ma nawet zarejestrowanej działalności gospodarczej. W takiej sytuacji musimy przede wszystkim sprawdzić, czy nasz potencjalny partner biznesowy jest zarejestrowanym i aktywnym przedsiębiorcą.

baza firm

CEDIG

Aby sprawdzić przyszłego partnera handlowego czy inwestycyjnego, potrzebna nam będzie baza firm. CEDIG, to jedno ze źródeł, gdzie możemy najszybciej i najtaniej sprawdzić potencjalnego partnera. Aby skorzystać z tej bazy danych, musimy jedynie mieć podstawowe informacje o firmie. Chodzi tu na przykład o nazwę przedsiębiorstwa, numer NIP czy Regon. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić daną firmę. Musimy jednak pamiętać, że w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej znajdziemy jednak dane dotyczące firm osób fizycznych, czyli jeśli chodzi o działalność jednoosobową lub wspólników spółek cywilnych. Samo przeszukiwanie zasobów tej bazy danych jest bardzo proste. Wystarczy, że skorzystamy z odpowiedniej przeglądarki, wpisując tam odpowiednie dane. W wyniku naszego działania pojawią się informacje o dacie rozpoczęcia działalności gospodarczej, rodzaju działalności, jaką prowadzi dany podmiot, a także dane pełnomocników i spółki cywilne, których wspólnikiem jest dany przedsiębiorca. Najważniejszą jednak dla nas informacją będzie to czy działalność danej firmy została zawieszona, czy też nie.

Inne źródła informacji

Co, jednak jeśli dana informacja jest dla nas niewystarczająca lub też poszukujemy danych dotyczących spółek i innych typów prowadzenia działalności gospodarczej? Jeśli chodzi o spółki prawa handlowego, to wszystkie dane znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z kolei spółki cywilne możemy znaleźć w rejestrze REGON. Zadbajmy też o sprawdzenie innych informacji, co do wypłacalności i uczciwości naszego kontrahenta. Bardzo cennych wiadomości dostarczy nam Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, który jest prowadzony przez Krajowy Rejestr Sądowy. Jeżeli przedsiębiorca posiada dane firmy, w oddziale Centralnej Informacji może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia, czy dany podmiot figuruje w rejestrze dłużników niewypłacalnych. Wątpliwa sytuacja finansowa danej firmy nie zawsze jednak musi skutkować wpisem do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. W takim przypadku powinniśmy skorzystać z Biur Informacji Gospodarczej. Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej obsługuje wszystkie podmioty gospodarcze. Od jednoosobowych firm, poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa po wielkie korporacje. Z tego rejestru mogą skorzystać i osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, jak też osoby fizyczne oraz na przykład instytucje publiczne. W rejestrze tym możemy sprawdzić, czy nasz kontrahent nie jest przypadkiem dłużnikiem i czy wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych wobec innych podmiotów. Jeśli nie, to znak, że wiarygodność finansowa naszego przyszłego współpracownika jest niewielka.

Bazy firm z różnych branż znajdziesz na stronie www.BNF.pl


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag bazy firm
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: