Apteki przenoszą się do internetu - jak kupować leki online?

13-02-2020, 12:10

W internecie można kupić niemalże wszystko, również leki i suplementy diety. Produkty farmaceutyczne okazały się jedną z najczęściej wybieranych kategorii. Jak kupować tego typu produkty, aby być pewnym co do ich jakości i działania?

apteka internetowa

Coraz więcej e-aptek 

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNet podaje, że w Polsce działa już 170 aptek internetowych. Nic dziwnego, internetowe usługi są kierunkiem, w którym rynek bezapelacyjnie będzie się rozwijał i to w każdej branży, nie tylko farmaceutycznej.

Mimo, iż obecnie w aptekach internetowych można zamówić jedynie leki bez recepty, to cieszą się one ogromną popularnością, chociażby przez wzgląd na niskie ceny leków. Ze względu na to, że w Polsce obowiązuje zakaz reklamy aptek, możliwości marketingu są praktycznie zerowe. W związku z tym, podstawowym ruchem aptek internetowych jest Google, a także systemy do rezerwacji leków online, mapujących apteki internetowe i klientów poszukujących leków. To prowadzi do silnej konkurencji cenowej.

Jak kupować leki przez internet?

Oczywiście przede wszystkim z wiarygodnego źródła, czyli z apteki internetowej. Zgodnie z polskimi przepisami, tego typu apteki mogą działać tylko wtedy, kiedy prowadzą także działalność stacjonarną. Są one również zobowiązane do tego, aby zapewnić wysyłkę produktów w odpowiednich warunkach, które zagwarantują ich jakość oraz bezpieczeństwo stosowania. 

Zamawianie leków ze źródeł niesprawdzonych niesie ze sobą duże ryzyko pogorszenia stanu zdrowia, a nawet utraty życia. Zdarza się, że takie preparaty:

  • mogą nie być skuteczne, 
  • mogą zaszkodzić,
  • były przechowywane w niewłaściwych warunkach,
  • są przeterminowane,
  • mogą to być leki sfałszowane, czyli ich jakość i działanie nie będzie znane, ponieważ nie przeszły koniecznych badań.

Aby sprawdzić wiarygodność apteki internetowej, warto zwrócić uwagę na tzw. "common logo", które pozwala zidentyfikować apteki działające legalnie. Logotyp musi zostać umieszczony na stronie internetowej apteki. Został on wprowadzony w 2014 roku przez Komisję Europejską. Po kliknięciu w logo, powinno nastąpić przekierowanie ze strony do wpisu określonej apteki w Rejestrze Aptek. To gwarantuje legalność i zezwolenie na prowadzenie placówki.

Gdzie można zarezerwować leki online?

Wiele aptek stacjonarnych posiada własne kanały sprzedażowe w internecie, gdzie zwykle leki można kupić taniej. To zdecydowanie wygodny sposób, gdyż klient może zamówić produkty w domu, a w aptece odebrać już przygotowane zamówienie. Wszystkie apteki prowadzące działalność internetową, umożliwiają osobisty odbiór produktów w placówkach stacjonarnych. Co więcej, w takiej formie można zamówić również leki na receptę, którą należy okazać bezpośrednio w aptece

Apteki internetowe to zdecydowanie wygodny i łatwy sposób na zakupów potrzebnych leków. Zamówienie można złożyć w dowolnej chwili z dostawą do domu lub odebrać w najbliższym punkcie aptecznym. Przed zakupem należy jednak sprawdzić wiarygodność e-apteki. To gwarantuje pewność co do przestrzegania wszelkich norm z produkcją, przechowywaniem i wysyłką produktów farmaceutycznych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag apteki internetowe
To warto przeczytać


fot. Ericsson

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: