Antyczne meble w aranżacjach wnętrz

26-04-2019, 14:15

Mimo upływu lat i nieustannie zmieniających się trendów antyki nie wychodzą z mody. Wyrażają style artystyczne oraz filozofię minionych epok. Dla jednych są przedmiotami o wartości sentymentalnej, inni są oczarowani ich pięknem i historią, a jeszcze inni traktują je jako inwestycję. W bogatej ofercie sklepu Antique Beauty obok antycznych mebli oferujemy też inne elementy wyposażenia i wystroju domu takie jak lustra, lampy czy obrazy, które są doskonałym dopełnieniem stylowych i eleganckich wnętrz.

meble antyczne

Źródło: Adobe, 28663365

Antyki we współczesnych domach i mieszkaniach

Meble antyczne to unikatowe obiekty, które pozwolą Ci nadać wnętrzom Twojego mieszkania wyjątkowy charakter. Najwięksi miłośnicy staroci kolekcjonują je przez długie lata, by móc urządzić dom w stylu konkretnej epoki. Najbardziej eleganckie i stylowe, a tym samym najbardziej pożądane są meble drewniane. Naturalny buk, orzech czy dąb doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu, a obecne metody pielęgnacji zapewniają im długowieczność i pozwalają cieszyć się antykami przez długi czas.

Niezwykle ciekawe i obecnie bardzo modne są nowoczesne bądź industrialne przestrzenie wzbogacone o jeden lub kilka, a nawet całą serię wyjątkowych, interesujących i wartościowych mebli sprzed wieku. W dzisiejszych czasach bez żadnych przeszkód można łączyć nowoczesny wystrój z obiektami o wartości historycznej. Sposobów na zaaranżowanie wnętrza z antykami jest wiele. Meble antyczne można wprowadzać do wnętrz pojedynczo - możesz np. zastanowić się nad wstawieniem do pomieszczenia rzeźbionej konsoli, biurka lub komody. W roli dodatków idealnie sprawdzają się poszczególne elementy zabytkowych przedmiotów, takie jak koła od maszyn gospodarczych wykorzystane jako podstawa stołów. Podstawy maszyn do szycia mogą zostać elementami szafek umywalkowych lub nowoczesnych stolików czy biurek. Posiadanie tak cennego wyposażenia świadczy o statusie domu i wyszukanym guście jego mieszkańców.

Od czego zależy wartość antycznych mebli?

Na wartość pieniężną starodawnych przedmiotów z pewnością wpływa ich unikatowość. Bardzo istotne są czas powstania, zastosowane materiały oraz zdobienia danego mebla - każda z tych cech decyduje o ostatecznej cenie zabytku. Wiele antycznych mebli to prawdziwe dzieła sztuki i rękodzieła. Unikalne, wyjątkowe i niepowtarzalne meble z początku XX wieku mogą być warte więcej niż elementy wyposażenia z końca XVII wieku. W Polsce za meble i przedmioty zabytkowe uznawane są takie, które mają co najmniej 55 lat, czyli wszystkie stworzone aż do epoki art deco, zaś meble z czasów późniejszych określane są mianem vintage, choć często również nazywane zabytkami. W naszej galerii Antique Beauty wszystkie przedmioty są unikatowe i autentyczne. Wiarygodność każdego antycznego mebla została potwierdzona przez doświadczonego znawcę przedmiotów zabytkowych i antykwarycznych. Dodatkowo sporządzamy Certyfikat Wystawcy, na którym widnieje potwierdzona autentyczność, legalne pochodzenie, przybliżona data oraz miejsce powstania mebla.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag meble antycznetag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. fizkes
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: