Angielski biznesowy, czyli sposób na zyskanie zagranicznych partnerów dla swojej firmy

27-07-2018, 12:11

W dzisiejszych czasach wiele firm rozwija swoją działalność nie tylko na rodzimym rynku, ale także wśród zagranicznych konkurentów. Przeszkodą nie są już odległości czy nieznajomość danej branży.

mat partnera

Czasami jednak niedogodnością mogą być bariery językowe, które jednak warto jak najszybciej pokonać, wykorzystując do tego kursy językowe, wśród których jest także coraz bardziej popularny angielski biznesowy. Zajęcia tego typu pomagają nie tylko nauczyć się popularnych zwrotów czy przypomnieć sobie zasady gramatyczne, ale przede wszystkim zapoczątkować swobodną i świadomą komunikację z innymi użytkownikami tego języka.

Komu potrzebny angielski język biznesowy?

Takie zajęcia warto zaproponować zarówno kierownikom poszczególnych działów, jak i ich pracownikom. Angielski biznesowy to jeden z kursów specjalistycznych oferowanych przez Szkołę Językową Berlitz, na których słownictwo i praktyczne ćwiczenia dostosowane są do specyfiki danej firmy, branży oraz sposobu oficjalnej, zawodowej komunikacji.

Taki kurs to doskonała możliwość rozwoju kompetencji każdego pracownika, który ma kontakt z klientami, partnerami biznesowymi, mediami oraz reprezentuje firmę w czasie międzynarodowych targów, konferencji, spotkań. Może się wydawać, że kurs biznesowy potrzebny jest tylko w dużych i prężnie rozwijających się korporacjach. Nic bardziej mylnego! Tak zindywidualizowane i przede wszystkim regularnie odbywające się zajęcia, mogą przynieść ogromne korzyści nawet niewielkim przedsiębiorstwom o niezbyt rozbudowanej strukturze organizacyjnej, które stopniowo chcą rozszerzyć swoją działalność na rynki zagraniczne i zyskać kolejnych partnerów biznesowych. 

Angielski biznesowy – przydatne wskazówki dla właścicieli firm i pracowników korporacji

Zdarza się, że w związku z rozwojem działalności bądź wprowadzaniem na rynek nowych produktów bądź usług, właściciele firm wymagają od swoich pracowników znajomości języków obcych, ale nie inwestują w ich edukację. Wynika to głównie z niewiedzy na temat możliwości współpracy, jakie mogą nawiązać z profesjonalnymi szkołami językowymi.

Szkoła Językowa Berlitz oferuje specjalistyczne kursy dla firm (sprawdź https://www.berlitz.pl/kursy-specjalistyczne), które pozwalają m.in. rozwinąć kompetencje w zakresie biznesowego języka angielskiego. Pozwoli to swobodnie porozumiewać się z rozmówcami i formułować komunikaty przekazywane w środkach masowego przekazu, firmowych dokumentach oraz oficjalnej korespondencji.

Tematyka zajęć dostosowywana jest do branży oraz potrzeb pracowników firmy. Swobodna komunikacja i bogate słownictwo dają komfort prowadzenia płynnych rozmów, spotkań i szkoleń a także tworzenia międzynarodowych raportów, prezentacji, i ofert.

Inwestycja w rozwój pracowników świadczy nie tylko o świadomości biznesowej, ale przede wszystkim o potencjale i sile, jaką dla danego przedsiębiorstwa mają całe zespoły projektowe oraz poszczególne jednostki.  Podnoszenie kwalifikacji to obopólna korzyść, dlatego warto w nie inwestować.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: