5 kroków do udanego upgrade systemu ERP

04-10-2017, 16:45

Podobnie jak wykonujemy aktualizację systemu operacyjnego w komputerze czy smartfonie, tak i zaawansowane systemy zarządzania przedsiębiorstwem (systemy ERP, z ang. Enterprise Resource Planning) co pewien czas wymagają podniesienia do wyższej wersji. W jaki sposób skutecznie przeprowadzić upgrade systemu ERP?

update

Podążanie za rozwijającą się technologią jest konieczne do utrzymania odpowiednich technologicznych fundamentów biznesu. Każdy system informatyczny po pewnym czasie „starzeje się”: bywa niekompatybilny z najnowszymi rozwiązaniami IT, staje się zbyt wolny w stosunku do wymagań użytkowników, nie jest też w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb biznesu. W tym momencie warto zdecydować się na upgrade istniejącego systemu ERP do jego nowszej, bardziej elastycznej i nowoczesnej wersji.

Eksperci Hicron przygotowali pięć kroków do skutecznego upgrade systemu ERP w każdym przedsiębiorstwie:

1. Wybierz sprawdzonego wykonawcę upgrade.

Upgrade systemu ERP to złożony i czasochłonny proces, który jest jednocześnie dużą inwestycją finansową. Dlatego warto powierzyć go sprawdzonemu dostawcy, który posiada odpowiednie doświadczenie w podobnych projektach. Często za ten projekt jest odpowiedzialny integrator systemów IT, który na bieżąco wspiera dane przedsiębiorstwo w rozwoju i utrzymaniu środowiska IT.

Dowiedz się więcej o upgrade’ach realizowanych przez Hicron: https://hicron.com/offer/upgradey-technologiczne/

2. Zleć profesjonalny audyt istniejącego systemu.

Aby dobrze zaplanować proces upgrade’u warto przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wykonać dokładny audyt istniejącego systemu wraz z oceną i skatalogowaniem wszystkich procesów biznesowych, komponentów systemu, istniejącej dokumentacji. Pozwoli to na optymalne zaplanowanie kolejnych kroków upgrade’u tak, aby cały projekt został przeprowadzony jak najefektywniej, tak pod względem czasu jak i kosztów.

3. Pomyśl o proof of concept.

Proof of concept to „wersja testowa” systemu, która znajduje się na serwerach dostawcy i umożliwia użytkownikom końcowym dokładne przetestowanie funkcjonowania całego środowiska, wprowadzenie korekt procesów biznesowych i możliwe zoptymalizowanie wszystkich nowych funkcjonalności. Wykorzystanie proof of concept jest ważne, jeśli upgrade systemu ERP ma przebiegać z minimalną ingerencją w już istniejący system, co w prostej linii przekłada się na komfort pracy użytkowników: projekt upgrade’u ma minimalny wpływ na ciągłość pracy systemu ERP w firmie.

4. Zadbaj o przeszkolenie użytkowników.

Wartym uwagi w procesie upgrade’u systemu ERP elementem jest przeszkolenie użytkowników końcowych. Dzięki opanowaniu nowych funkcjonalności, nowego kształtu systemu i innych zmian, przejście na zaktualizowane środowisko zajmuje użytkownikom mniej czasu przy jednoczesnym zminimalizowaniu ewentualnych błędów.

5. Zapewnij systemowi dobrą opiekę serwisu.

Sam upgrade to tylko część sukcesu; aby system działał prawidłowo i spełniał obecne i przyszłe potrzeby użytkowników końcowych, należy zapewnić mu opiekę zespołu serwisowego: mowa tu zarówno o maintenance jak i o serwisie aplikacyjnym. Dwutorowa opieka serwisowa to z jednej strony zapewnienie ciągłości działania systemu i wszelkich potrzebnych aktualizacji systemowych oraz możliwość wprowadzania drobnych poprawek rozwojowych, które pojawiają się w toku użytkowania systemu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag ERP
To warto przeczytać
fot. sdecoret

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: