3 trendy w projektowaniu stron na 2019

28-03-2019, 11:07

Jak strony internetowe Warszawa będą prezentować się w 2019? Jakie trendy w tym roku będą najpopularniejsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule, w którym opisujemy 3 najważniejsze techniki w projektowaniu www.

projektownie stron internetowych

 

  1. Strony www w 2019:mobile friendliness
  2. Agencja interaktywna Warszawa: flat design
  3. Strony internetowe Warszawa: hero images

 

2019 nie będzie rokiem rewolucyjnych zmian w projektowaniu stron, co jednak nie oznacza, że w serwisach widoczne będą te same trendy co przed rokiem lub dwa lata temu. Jedne powrócą po kilku latach, inne zaś są całkowitą nowością. Warto się o nich dowiedzieć i w razie potrzeby zaimplementować je w swojej witrynie. Tym bardziej, że w niektórych miejscach w internecie już teraz można je zauważyć, w innych zaś pojawią się niedługo. Jak powinna prezentować się twoja strona w 2019, by wyglądała modnie? Oto 3 najważniejsze w tym roku trendy w projektowaniu www.

 

Strony www w 2019:mobile friendliness

Ten trend utrzymuje się już od kilku lat i jest podyktowany rosnącą popularnością urządzeń mobilnych. Już teraz większość wyświetleń stron pochodzi od użytkowników smartfonów i tabletów, a liczba ta będzie stale rosnąć. To sprawia, że jedną z najważniejszych rzeczy przy projektowaniu stron staje się ich responsywność i dostosowanie do specyfiki ekranów dotykowych. Stąd coraz większe znaczenie dużych przycisków, które można uruchomić kciukiem.

 

Agencja interaktywna Warszawa: flat design

Trend obecny od dekady w ostatnich latach minimalnie stracił na znaczeniu. Wszystko jednak wskazuje, że w 2019 powróci z jeszcze większą mocą. Agencja interaktywna Warszawa wskazuje na jego charakter sprzyjający projektowaniu mobilnemu – proste, geometryczne kształty dobrze wyglądają na małych ekranach i są łatwe w obsłudze kciukiem. Flat design w 2019 będzie coraz częściej łączył się z szeryfowymi fontami – w przeciwieństwie do trendów sprzed kilku lat, które zakładały korzystanie z krojów bezszeryfowych.

 

Strony internetowe Warszawa: hero images

Pod tym określeniem kryje się duży, zajmujący sporą część strony obraz, którego główną częścią jest produkt związany ze stroną – to właśnie on jest jej „bohaterem”. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia user expercience. Taki zabieg od razu komunikuje użytkownikowi, jaką tematykę poruszają strony internetowe Warszawa i ułatwia mu poruszanie się po witrynie. Pozytywnie wpływa też na wygląd strony, orientując jej kompozycję. Tę samą funkcję może pełnić automatycznie uruchamiający się film – pod warunkiem, że nie obciąża w dużym stopniu łącza.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: