3 podstawowe kroki, by skutecznie wypromować swoją firmę w Internecie

23-11-2017, 00:29

Strategia promowania swoich usług, ofert czy produktów w Internecie jest obecnie podstawowym działaniem niemal każdej firmy. Dzięki obecności w sieci, szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa zyskują możliwość dotarcia do szerokiej grupy odbiorów i potencjalnych klientów. Aby wyróżnić się spośród licznej konkurencji, niezbędne będą konkretne działania oparte na przemyślanych i precyzyjnie skonstruowanych celach. Poniżej prezentujemy trzy podstawowe kroki, dzięki którym szybko i skutecznie możemy zaistnieć w wyszukiwarkach internetowych.

tworzenie stron

Stwórz stronę internetową dla swojej marki

Aby móc wypromować się w sieci oraz swobodnie komunikować z klientami, pierwszym bardzo ważnym krokiem będzie stworzenie swojego miejsca w przestrzeni internetowej, które będzie zachęcało do skorzystania z usług firmy. Ważne, by od samego początku podejść profesjonalnie do wykonania strony, tak aby w późniejszym etapie móc ją jedynie rozwijać, a nie skrajnie modyfikować. Właśnie z tego powodu wykonanie warto powierzyć specjalistom, którzy zadbają o czytelność i estetykę witryny. Tworzenie stron internetowych w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie czy innych dużych miastach jest powszechnym działaniem ze względu na obecność licznych usługodawców w tej dziedzinie. Oczywiście bezpośredni kontakt z agencją kreatywną nie jest warunkiem koniecznym, jeżeli tylko mamy jasno sprecyzowane wymagania i wizję projektu końcowego.

Własna strona internetowa będzie podstawowym źródłem wiedzy o oferowanych produktach i usługach, stanie się wizytówką firmy oraz prostym narzędziem komunikacyjnym z potencjalnymi klientami. Ważne, aby na stronie głównej znajdywały się rzetelne treści, które opiszą naszą dotychczasową działalność, zbudzając zaufanie u czytelnika. Ponadto, dobrze jest zamieścić dokładne i unikalne opisy świadczonych usług, wszelkie promocje oraz dokładną lokalizację z numerem telefonu. Mając stronę internetową możemy promować swoją markę na pozostałych szczeblach internetowej komunikacji, by zwiększyć jej widoczność, informować o nowych usługach oraz pozyskiwać coraz szerszą grupę odbiorców.

SEO – zoptymalizuj stronę

Gdy mamy już własną stronę, warto troszkę nad nią popracować, ponieważ samo wykupienie domeny nie będzie wystarczająco skuteczne. Pozycjonowanie strony internatowej opiera się na szeregu działań, które mają na celu zoptymalizowanie witryny pod kątem wyników wyszukiwarki. SEO jest złożonym procesem, który pomoże nam zbliżyć się do naszych klientów poprzez precyzyjnie dobrane słowa kluczowe, linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne oraz przede wszystkim tworzenie unikalnego contentu. Po optymalizacji strony, roboty Google będą lepiej czytały witrynę i tym samym będą wyświetlały ją wyżej w wynikach wyszukiwania, co z pewnością przełoży się na zwiększenie konwersji na stronie firmy.

Social Media – źródło sukcesu każdej firmy

Doskonałym źródłem ruchu na stronie internetowej jest aktywna komunikacja z potencjalnymi klientami przy pomocy popularnych social mediów, jak np. Facebook. Według raportu „SEO Strategy Outlook Survey” integracja naszej witryny z mediami społecznościowymi to 24% najefektywniejszych działań SEO. Nawet za pomocą jednego kanału komunikacji możemy dotrzeć do nowych odbiorców, jednak należy pamiętać o tym, by nasze działania wyróżniały się na tle konkurencji. Systematyczne zamieszczanie informacji o nowościach z naszej firmy, recenzji, opinii oraz nowych artykułów, które będą odpowiadały na potrzeby czytelników, zwiększy szanse na rozpoznawalność marki w Internecie.

Istnieje oczywiście jeszcze wiele możliwości wypromowania firmy w sieci, chociażby płatne reklamy adwords, e-mail marketing, reklama display czy newsletter. Pamiętajmy jednak, że każda kampania marketingowa wymaga dużo cierpliwości, a wyniki należy stale kontrolować, by móc efektywniej dobierać swoją grupę odbiorców.


Następny artykuł » zamknij

Czy możemy zaufać biometrii?

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. e-filefot. Media 3.0fot. PR-imofot. Chce.toRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.