Znamy listę najlepszych miejsc pracy 2012

31-03-2012, 15:23

Great Place To Work Institute Polska po raz czwarty ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. Podczas uroczystej Gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyróżniono 17 firm w dwóch kategoriach oraz przyznano dwie nagrody specjalne.

Lista honoruje polskie przedsiębiorstwa promujące wartości wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa w relacjach między kierownictwem a pracownikami. O pozycji firmy na liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania Trust Index) oraz audytu kultury organizacji i stosowanych programów i praktyk HR (Culture Audit).

Lisa Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2012
fot. - Lisa Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2012
- Z jednej strony mamy do czynienia z gorszą w tym roku opinią o firmach w sondażu ogólnopolskim, ale z drugiej strony jakość wyróżnianych przez nas miejsc pracy jest wyższa w porównaniu z poprzednią edycją badania. Oznacza to, że w Polsce działają firmy prowadzące świadomą i konsekwentną politykę tworzenia jak najlepszych warunków pracy dla zatrudnionych. Owocuje to znakomitą opinią pracowników o firmie, wysokim poziomem zaufania do pracodawcy oraz zaangażowaniem. Każda firma prowadząca taką politykę wie, że to się opłaca - mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu GPTW Institute Polska.

W tegorocznej edycji wyróżniono 17 firm zatrudniających ogółem ok. 12 tys. pracowników. Ogółem przebadano 33 firmy, które łącznie zatrudniają ponad 59 tys. osób. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z branży IT, jak Microsoft, SAS Institute, Sabre Polska czy Atos.

Czytaj też: Najlepsi Pracodawcy 2011 wybrani

Przyznano również dwie nagrody specjalne. Nagrodę "Wspólna wizja - Inspiracja" otrzymała firma Novo Nordisk Pharma w uznaniu dla konsekwencji w realizacji wspólnej wizji i wartości Novo Nordisk Way oraz bardzo wysokiej spójności wszystkich stosowanych programów i praktyk HR.

Firma Microsoft otrzymała nagrodę "Równowaga Praca - życie" w uznaniu dla dostrzegania przez nią ludzkich potrzeb i pasji pracowników, promowania przez nią rozwiązań prorodzinnych (Program Working Parent) oraz różnych elastycznych form pracy.

Więcej informacji na temat list Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce na stronie: www.najlepszemiejscapracy.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31