Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

...i w czasie rzeczywistym. A to wszystko dzięki INTAMAP, projektowi sfinansowanemu przez Unię Europejską w ramach szóstego programu ramowego w dziedzinie badań.

INTAMAP to finansowany ze środków Unii Europejskiej projekt mający na celu stworzenie oprogramowania, które w sposób zautomatyzowany i w czasie rzeczywistym dawałoby faktyczny obraz zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby. Dzięki niemu otrzymujemy dokładne mapy z obszarami zanieczyszczonymi, a także informacje o tym, skąd ono pochodzi i w jakim kierunku się przemieszcza.

Projekt został właśnie udostępniony każdemu zainteresowanemu. Projekt INTAMAP jest dobrym przykładem tego, w jaki sposób badania mogą przyczynić się do poprawy życia codziennego Europejczyków - powiedziała Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za agendę cyfrową.

>> Czytaj także: System informatyczny usprawni pracę w ochronie środowiska 

Dzięki pracy naukowców łatwiejsza ma być także walka władz publicznych z zanieczyszczeniami - dokładne określenie tendencji w tym zakresie sprzyjać będzie podejmowaniu bardziej efektywnych działań, zwłaszcza w sytuacjach nadzwyczajnych. Zwykłym mieszkańcom INTAMAP może pomóc wybrać miejsce urlopu, optymalną drogę do pracy czy też rowerowej wycieczki.

Zaprojektowane oprogramowanie bierze również pod uwagę dostępny czas - w sytuacjach kryzysowych konieczne jest szybkie uzyskanie informacji, nawet kosztem jakości. Gdy jednak czas nie nagli, tworzone są o wiele bardziej dokładne mapy.

W projekcie, który otrzymał wsparcie z budżetu UE w wysokości około 1,8 mln euro, uczestniczyli badacze z Austrii, Belgii, Niemiec, Grecji, Holandii i Wielkiej Brytanii.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Więcej w tym temacie:

    Źródło: Komisja Europejska