Zakupy w Allegro bez rejestracji

24-11-2010, 09:57

Niezarejestrowany użytkownik może skorzystać z opcji Kup Teraz za pośrednictwem płatności Płacę z Allegro. Transakcja ma być bezpieczna dla obu zainteresowanych.

Najpopularniejszy portal aukcyjny Allegro.pl zmienia swój regulamin i pozwala na zakupy także osobom, które nie posiadają konta w serwisie. Podobnie jak dla użytkowników Junior, istnieją pewne ograniczenia, dzięki którym zakupy mają być bezpieczne zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego.

>> Czytaj też: Chciał sprzedać zabytki na aukcji

Sonda
Niezarejestrowani użytkownicy w Allegro to:
  • dobry pomysł
  • zły pomysł, tylko namieszają
  • nic nadzwyczajnego, aukcji z symbolem BR będzie mało
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Podstawowym zabezpieczeniem dla sprzedającego ma być przedpłata. Kupujący bez konta najpierw będzie musiał zapłacić za towar, później dopiero zostanie on wysłany. Dopóki niezarejestrowany użytkownik nie zapłaci za przedmiot, będzie on cały czas dostępny dla innych.

Niezarejestrowani użytkownicy będą musieli kupić przedmiot na minimum godzinę przed zakończeniem aukcji. Będą mogli przy tym korzystać tylko z opcji Kup Teraz w aukcjach z Płacę z Allegro. Aukcje przeznaczone dla kupujących bez konta będą oznaczone symbolem BR.

Symbol BR, którym oznaczone są aukcje dla kupujących bez rejestracji w Allegro
fot. - Symbol BR, którym oznaczone są aukcje dla kupujących bez rejestracji w Allegro
Wraz ze wprowadzeniem możliwości kupna niezarejestrowanym użytkownikom Allegro zmieniło kilka punktów w regulaminie, m.in.: „2.15. Osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 2.1, może nabywać Towary bez konieczności Rejestracji wyłącznie na zasadach określonych w Załączniku nr 9”.

>> Czytaj też: Aukcje dla hazardzistów?

Załącznik nr 9 to wymagania dotyczące niezarejestrowanych użytkowników. Taki użytkownik musi udostępnić adres e-mail i numer konta bankowego w celu dokonania płatności za pośrednictwem Płacę z Allegro. Wprowadzone zmiany obowiązują od 23 listopada 2010 r.


Źródło: Allegro
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930