Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie

27-01-2022, 09:36

Cyberataki zdarzają się coraz częściej. To bardzo niebezpieczne narzędzie, mające na celu wykradzenie danych i wykorzystanie ich w celu szantażu, bądź kradzieży. Na clickjacking, SQL Injection albo fishing narażony jest każdy użytkownik, a przede wszystkim firmy, które gromadzą poufne informacje i przechowują oraz wysyłają do swoich pracowników istotne pliki.  Jeżeli obawiasz się cyberataku w swoim przedsiębiorstwie, warto wykonać kompleksowe testy bezpieczeństwa. Sprawdź, co możesz dzięki nim zyskać.

Cybersecurity – co to takiego?

Pod terminem „cybersecurity” kryją się wszelkie działania związane z kontrolą zagrożeń, wynikających z użytkowania sieci komputerowych, gromadzenia i przesyłania danych, a także wykrywania luk w zabezpieczeniach. Audyty i testy bezpieczeństwa pozwalają zweryfikować ryzyko ataków hakerskich z zewnątrz oraz wewnętrznych niedopatrzeń, spowodowanych błędami w oprogramowaniu czy konfiguracji sprzętu. Odpowiednio przeprowadzone wykazują, czy firma jest podatna na ataki, a także czy aplikacje webowe są zabezpieczone i funkcjonalne. Testy wykazują także przepustowość sieci oraz odporność serwerów i innych urządzeń. 

W jaki sposób przeprowadzany jest audyt?

Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie

Kompleksowy audyt bezpieczeństwa w Sprint S.A. opiera się na testach zewnętrznych i wewnętrznych. Pierwsze polegają na próbach uzyskania nieautoryzowanego dostępu do danych przedsiębiorstwa za pomocą sieci zewnętrznej, bezprzewodowej oraz przez internet. Z kolei testy wewnętrzne polegają na zbieraniu informacji o słabych punktach oraz nieprawidłowej konfiguracji w aplikacjach i urządzeniach, podłączonych do sieci wewnętrznej.

Audyt pozwala także wykazać uważność i znajomość przepisów prawnych wśród Twoich pracowników, którzy mogliby nieumyślnie przekazać dostęp do informacji firmy nieupoważnionej osobie. Wykorzystanie wielu technologii i narzędzi sprawdzenia cyberbezpieczeństwa pozwala na szybką diagnozę podatności na ataki. Wszystkie nieprawidłowości zostają opisane w obszernym raporcie.

Dlaczego warto wybrać Sprint S.A.?

Sprint S.A. to firma specjalizująca się między innymi w zapewnianiu cyberbezpieczeństwa średnim i dużym firmom. Współpracuje z doświadczonymi i wykwalifikowanymi pentesterami, którzy pracują na sprawdzonych procedurach testowania i przy użyciu zaawansowanych technologii i narzędzi. Obszerny raport zawierać będzie także propozycje naprawy poszczególnych luk bezpieczeństwa. Sprint S.A. oferuje także wiele systemów, które pozwolą Ci zminimalizować ryzyko cyberataku. Zaufaj firmie, której doświadczenie i wiedza poparte są wieloma certyfikatami.

Ostatnie artykuły:
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031