Za nami 11 konferencja Open Source Day

11-06-2018, 13:40

Łącznie ponad 30 godzin sesji technicznych, 800 uczestników bezpośrednio w salach konferencyjnych, ponad 3000 widzów online. To wynik kolejnej edycji konferencji Open Source Day 2018, która odbyła się w Warszawie. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło pasjonatów i praktyków otwartego oprogramowania.

Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze dwadzieścia lat temu ruch otwartego oprogramowania był postrzegany jako pasja małej grupy osób, pracujących nad niszowymi rozwiązaniami, które nie mają żadnych szans rynkowych. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Według respondentów badania przeprowadzonego przez Black Duck, już 9 na 10 organizacji korzysta z open source, a według analiz firmy Forrester, nawet 80-90% kodu w nowych aplikacjach pochodzi z otwartego źródła.

W ciągu ostatniej dekady zaobserwowaliśmy zmianę podejścia do filozofii otwartości nie tylko w branży informatycznej, ale przede wszystkim w biznesie globalnym. Dziś już nie spotykamy się z pytaniami, czy warto postawić na rozwiązania otwarte, dziś dyskutujemy o ich rozwijaniu i korzyściach biznesowych, jak komentuje obecne trendy Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska. 

Open Source Day to wydarzenie poświęcone własnie otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 7 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. W 11 edycji wydarzenia wzięło udział 800 uczestników bezpośrednio w salach konferencyjnych i ponad 3000 widzów online. Uczestnicy mieli do wyboru kilka ścieżek sesji edukacyjnych.

W trakcie wydarzenia przekazano statuetkę za innowacyjne wykorzystanie technologii open source w sektorze enterprise w 2017 r. W tym roku otrzymała ją firma Orange Polska. Sektor telekomunikacyjny jest przykładem tego obszaru rynku, który w szeroki sposób korzysta z potencjału rozwiązań otwarto źródłowych.

Open Source Day 2018 odbywała się pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: Lightscape


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy