Z telefonu na ścianę

29-05-2015, 09:01

Telefon projektorem? Dlaczego nie! Chiński producent Lenovo przedstawił w Pekinie swojego najnowszego smartfona, który z powodzeniem może być wykorzystywany tak w domu, jak i w pracy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podczas Lenovo Tech World w Pekinie chiński producent elektroniki przedstawił sporo swoich nowości oraz koncepcji, dzięki którym zmienić może się sposób interakcji ludzi z urządzeniami. W wydarzeniu tym wzięli także udział dyrektorzy Intela, Microsoftu i Baidu. Jedną z nowinek, jaką przedstawiła firma Lenovo jest telefon Smart Cast.

Smart Cast - projektor

To pierwszy na rynku smartfon z laserowym projektorem, dzięki czemu obraz z telefonu można wyświetlać na stole czy na ścianie. W ten sposób zyskujemy dużą klawiaturę, klawisze pianina czy ekran, na którym możemy oglądać filmy lub zdjęcia. Aplikacje uruchamiane są i obsługiwane poprzez dotyk wyświetlanego, na innej niż ekran powierzchni, obrazu.

Smart Cast rzuca obraz na ścianę

Można w ten sposób korzystać z gier, programów użytkowych (jak aplikacje do rysowania, robienia notatek lub kalkulator) czy pisać maile. Korzystanie z internetu także zyskuje nowy wymiar, dzięki możliwości oglądania stron w trybie pełnoekranowym (czyli np. na ścianie). Znacznie łatwiejsze staje się pisanie.

Smart Cast wyświetla klawiaturę na stole

Pomysł wydaje się być bardzo ciekawy - rzadko kto posiada w domu projektor, w telefonem Lenovo do domowych zastosowań przestaje on być niezbędny. Kwestią otwartą pozostaje oczywiście jakość wyświetlanego obrazu (jeśli np. rzucamy go na ścianę), a także dokładność urządzenia w wychwytywaniu naszych ruchów.


Źródło: Lenovo


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.