Yahoo i Microsoft - finalizacja porozumienia

07-12-2009, 07:59

Firmy poinformowały o sfinalizowaniu zapisów wstępnej umowy reklamowej zawartej w lipcu tego roku. Wciąż jednak czekają na zgodę najważniejszych regulatorów rynku - w USA i Unii Europejskiej.

Pod koniec lipca br. Yahoo oraz Microsoft poinformowały o zawarciu długo oczekiwanej umowy reklamowej. Ponieważ ma ona dotyczyć znacznej części internetowego rynku reklamowego, konieczne było uzyskanie zgody na jej finalizację. We wrześniu głos w tej sprawie zabrał amerykański Departament Sprawiedliwości. Wezwał on obie firmy do złożenia wyjaśnień odnośnie integracji wyszukiwarek i współpracy w zakresie reklamy.

Porozumienie bada także Komisja Europejska. Pomimo że po obu stronach Atlantyku odpowiednie postępowania jeszcze się nie zakończyły, firmy poinformowały pod koniec zeszłego tygodnia o sfinalizowaniu zapisów zawartej wcześniej umowy. Wyraziły one wiarę w to, że ich współpraca da klientom faktyczny wybór usługodawcy na rynku reklamowym.

>> Czytaj więcej: Yahoo zaskoczyło 

The Microsoft Blog informował pod koniec listopada, że umowa została już zaaprobowana przez regulatorów rynku w Kanadzie i Australii.

Tajemnicą poliszynela jest, że obie firmy porozumiały się, by wspólnie przezwyciężyć monopol Google. Ta ostatnia bowiem jest niekwestionowanym liderem rynku, wyznaczając na nim ceny i trendy. Microsoft i Yahoo są zdania, że nie służy to najlepszym interesom klientów.

Zamknięcie transakcji nadal przewidywane jest na początek 2010 roku.


Następny artykuł » zamknij

WOŚP gra na Naszej Klasie

Źródło: Yahoo, The Microsoft Blog, Dziennik Internautów
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31