Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

XVII Finał WOŚP w internecie

06-01-2009, 08:58

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie już zagra także w internecie. Oprócz internetowych aukcji będą także czaty, newsy oraz specjalne numery telefonów, które pozwolą na wspieranie fundacji. Zebrane środki będą przeznaczone na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

Pierwszym miejscem, do którego powinien udać się zainteresowany XVII Finałem internauta, to strona fundacji WOŚP: www.wosp.org.pl. W ciągu całego dnia pod tym właśnie adresem publikowane będą newsy i zdjęcia dotyczące wydarzeń związanych z Finałem. Ponadto na prowadzonym od rana dzięki serwisowi Onet.pl czacie pojawi się wielu gości Finału. Oczywiście na czacie pojawi się także Jurek Owsiak.

Na stronach internetowych od rana będzie można znaleźć informacje na temat możliwości dokonania wpłaty na rzecz orkiestry. Dzięki firmie FIRST DATA na stronie zamieszczony zostanie formularz pozwalający bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto fundacji.

Ponadto w dniu Finału będzie także funkcjonował numer telefonu 022-547-44-44, dzwoniąc pod który można przekazać swoją darowiznę. Działania orkiestry można też wspierać dzięki linii telefonicznej 0-704-407-401 uruchomionej przez TP. Będzie ona działała 11 stycznia.

W ciągu całego dnia 11 stycznia funkcjonować będzie także specjalny numer SMS: 7547, poprzez który będzie można wesprzeć WOŚP. Wszyscy operatorzy w 100% zrzekli się swojego dochodu. Jak podaje Dziennik, dochodu zrzeknie się również fiskus. W zeszłym roku było podobnie, 

Internetowe aukcje i licytacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kojarzy się również z internetowymi aukcjami dobroczynnymi. Ruszyły już aukcje przygotowane przez serwis Allegro. Będzie można na nich kupić m.in. samochód porsche od Agaty Kuleszy, kask z autografem Fernando Alonso, kalendarz Pirelli 2009, specjalny numer GG – 17, koszulki 16. klubów Ekstraklasy. Można także licytować wieżę widokową na Wielkiej Sowie, kolację z Grzegorzem Napieralskim i średniowieczną wieżę ratuszową.

Jeśli z jakichś powodów nie korzystamy z Allegro, a chcemy kupić ciekawy gadżet, można skorzystać ze sklepu internetowego WOŚP: www.sklep.zlotymelon.pl. Cały dochód z tej sprzedaży wspiera działalność Orkiestry.

Ponadto tylko w dniu 11 stycznia, pod numerem telefonu 022-622-20-20 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.licytacja.wosp.org.pl, można wziąć udział w licytacji jednego z 200 złotych serduszek i jednej ze 100 złotych kart telefonicznych. Wieczorem odbędzie się transmitowany na antenie telewizji finał licytacji, który będzie punktem kulminacyjnym całego Finału.

Po co to wszystko?

Problemem polskiej onkologii jest późne diagnozowanie dzieci, co w sposób zdecydowany zmniejsza ich szanse na wyzdrowienie (czytaj: przeżycie). Aby problem ten znacząco zmniejszyć, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w nowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy. WOŚP chce to umożliwić.

Cała aparatura medyczna, kupowana przez Fundację WOŚP, jest przekazywana wyłącznie zakładom opieki zdrowotnej, które mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Każde urządzenie medyczne przekazywane jest szpitalom w darze, ale jako darczyńca Fundacja zastrzega sobie prawo kontrolowania obdarowanego. Ponadto nakłada na obdarowanego obowiązek wykonania szeregu poleceń. Mówią one, iż przedmiot darowizny musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu dzieci, wyłącznie w leczeniu dzieci, nie może być używany do celów komercyjnych i musi pozostawać na oddziale, dla którego został przekazany.


Źródło: WOŚP