Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wzory CV dostosowane do branży - sprawdź co powinny zawierać

28-09-2020, 12:52

Każdy pracodawca rekrutując nowych pracowników, wymaga od kandydatów przedstawienia CV oraz czasami nawet listu motywacyjnego. W tym kontekście ważne jest więc, aby osoba ubiegająca się o dane stanowisko przygotowała w pełni profesjonalny i przejrzysty dokument. Każda branża charakteryzuje się jednak nieco innymi cechami oraz standardami, przez co stworzenie optymalnego CV może okazać się sporym wyzwaniem. W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

CV jako odpowiedź na oczekiwania pracodawcy

Curriculum Vitae z jednej strony może pomóc nam zdobyć upragnioną posadę, z drugiej jednak - nieumiejętnie przygotowane - pogrzebać nasze szanse. W pierwszej kolejności należy podkreślić, że każdy przypadek jest inny, dlatego kandydaci muszą wykazać się sporą kreatywnością oraz dokładnie wyczuć oczekiwania zatrudniającego.

Jak stworzyć skuteczne CV?

CV to nasz skrócony życiorys zaprezentowany w przejrzystej graficznie formie, z którego pracodawca ma dowiedzieć się o nas najważniejszych informacji dotyczących wykształcenia, doświadczenia zawodowego, umiejętności czy kwalifikacji. Jeśli na dane stanowisko ubiega się duża liczba osób rekruterzy nie zawsze mają czas na dokładną lekturę nadesłanych CV. To dlatego tak istotne jest przygotowanie dokumenty, który będzie wyróżniał się na tle pozostałych. Przy czym warto podkreślić, że nie chodzi tutaj bynajmniej o używanie dużej liczby kolorów, podkreśleń czy zaznaczeń. Wprost przeciwnie. CV powinno być eleganckie i przejrzyste, ale przy tym pomysłowe.

Jakie informacje umieścić w CV?

Przede wszystkim w CV powinny znaleźć się nasze podstawowe dane osobowe takie jak imię, nazwisko, data urodzenia oraz kontaktowe, aby potencjalny pracodawca mógł się z nami swobodnie skontaktować (adres e-mail, numer telefonu). Ponadto, jednym z najważniejszych punktów jest zawsze wykształcenie, przy czym wystarczy podać szkołę średnią oraz studia. Jeśli posiadamy jakiekolwiek doświadczenie zawodowe, a już najlepiej jeśli jest ono związane ze specyfiką pracy, o którą się staramy, koniecznie się nim pochwalmy! Pamiętajmy przy tym o podaniu przedziałów czasowych. W treści CV powinna się także znaleźć informacja o znajomości języków obcych, jak i posiadanych kwalifikacjach. Czy warto dodawać zdjęcie? Oczywiście, że tak! Z tym zastrzeżeniem, że powinna to być profesjonalna fotografia, najlepiej wykonana przez profesjonalistę. Chyba że aplikujemy na stanowisko w przypadku którego można pozwolić sobie na nieco więcej spontaniczności.

Gotowe wzory CV? Świetne rozwiązanie!

Jeśli stworzenie pięknego graficznie i właściwego merytorycznie CV nas przerasta lub nie mamy na to czasu, możemy sięgnąć po inne rozwiązania, które zajmą nam dosłownie kilka chwil. Mowa o gotowych wzorach Curriculum Vitae, które w wielu przypadkach różnią się od siebie w zależności od branży, w której działa pracodawca! Wzory CV -aplikuj.pl to również świetna opcja dla tych, którzy nie mają pomysłu na przygotowanie ciekawego CV, jak i osób, które nie chcą popełnić jakiegoś podstawowego błędu i wolą wesprzeć się dokumentem zaprojektowanym przez specjalistów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G DataTematy pokrewne:  

tag wzory CVtag nols