Wylicytujesz za punkty przedmioty... zwierzęta też

16-06-2011, 17:30

Portal bezgotówkowej wymiany przedmiotów umożliwił już przeprowadzenie 1086 aukcji. Dambomam.pl pozwala także na adopcję zwierząt i promuje ideę collaborative consumption - ekologicznego korzystania z dóbr.

Sonda
Wymieniasz się przedmiotami przez internet?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Dambomam.pl to alternatywa dla działających na podobnej zasadzie, ale w istocie odmiennych, standardowych portali aukcyjnych. Podstawowa różnica polega na stosunku do środków płatności. Użytkownik dambomam.pl nie musi posiadać zasobów pieniężnych, aby licytować interesujące go przedmioty i wygrywać aukcje – wymagana jest jego aktywność, przede wszystkim przekazywanie własnych przedmiotów do wymiany. Tym sposobem użytkownik zbiera punkty, a im więcej ich posiada, tym więcej aukcji może wygrywać.

Różnorodność licytowanych rzeczy jest duża. Można wybierać wśród drobiazgów, jak np. biżuteria, często wykonywana przez samego wystawiającego, ubrania dla dzieci i dorosłych, książki, zabawki, płyty z filmami. W serwisie znajdziemy też większe artykuły RTV i AGD. Odrębną kategorię stanowią zwierzęta czekające na adopcję internetową, na przyszłego właściciela, który odda za któreś z nich symboliczny punkt, by zyskać mniej lub bardziej kudłatego przyjaciela.

>> Czytaj też: Nowa tablica z ogłoszeniami, czyli rebranding inwestycją w przyszłość

 

Dambomam.pl to serwis bezgotówkowej wymiany towarów
fot. - Dambomam.pl to serwis bezgotówkowej wymiany towarów
Dambomam.pl to nie tylko portal wymiany różnych dóbr, to także serwis społecznościowy łączący ludzi. Mogą oni opowiedzieć o wystawianych przez siebie przedmiotach, a poprzez nie także o sobie. Skąd pochodzi dana rzecz, jak się znalazła u użytkownika, dlaczego chce się z nią pożegnać - to częste pytania użytkowników.

Serwis wykorzystuje ideę collaborative consumption – świadomego i uwrażliwionego na relacje międzyludzkie oraz konteksty ekologii korzystania z dóbr materialnych. Koncepcja przeciwstawiania się hiperkonsumpcjonizmowi (nabywaniu coraz to nowych rzeczy) za pomocą rozważnego użytkowania wszystkiego, co się posiada, nawet jeśli miałoby to równać się przekazaniu tego dobra innym osobom. W Polsce ta koncepcja dopiero raczkuje, a w Stanach Zjednoczonych ma się całkiem dobrze.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy