Wychowankowie domów dziecka nauczą się programowania

25-02-2019, 23:00

Ruszyła rekrutacja na darmowe kursy programowania. 40 wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych może rozpocząć karierę w IT dzięki Fundacji Możesz ITy. Kandydatów mogą zgłaszać placówki wychowawcze i opiekunowie pieczy zastępczej. Sami zainteresowani również mogą się zgłosić.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


To już trzecia edycja projektu Fundacji Możesz ITy. Szansę na start kariery w firmach programistycznych czy działach IT międzynarodowych korporacji może dostać nawet 40 osób z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. Organizatorzy zapewnią nie tylko kurs programowania, ale cały pakiet świadczeń, który ułatwi samodzielny start w dorosłe życie.

Jak wynika z raportu Naczelnej Izby Kontroli, jednym z głównych problemów dla usamodzielniających się wychowanków placówek opiekuńczych jest znalezienie zatrudnienia. Nie mają oni na ogół wymaganych kwalifikacji, przeszkodą jest też niski poziom wykształcenia oraz krótki staż pracy bądź jego brak. “Wychowankowie powiększają kolejki bezrobotnych w urzędach pracy i pobierają zapomogi z opieki społecznej” – czytamy w raporcie NIK-u. To sprawia, że należą do grup społecznych najbardziej zagrożonych marginalizacją na rynku pracy.

Aby udział w bezpłatnych  kursach programowania przeprowadzanych przez szkołę Coders Lab okazał się efektywny, przed kursem organizatorzy zapraszają uczestników na cykl szkoleń z zakresu umiejętności miękkich prowadzonych przez wykwalifikowane trenerki z Fundacji EY. Uczestnicy w czasie trwania programu otrzymają także wsparcie mentorskie, pomoc w tworzeniu CV i poszukiwaniach pierwszej pracy lub stażu, co potwierdza Marcin Tchórzewski, prezes Coders Lab.

Rekrutacja trwa do 6 marca. Aby zgłosić kandydaturę swoją lub wychowanków, wystarczy wejść na stronę internetową www.MozeszITy.pl. Zgłaszana osoba powinna mieć 19-26 lat i posiadać zaświadczenie o pieczy zastępczej.

Karolina Gadalska, koordynatorka projektu zauważa, że najbardziej zdeterminowane osoby, które brały udział w poprzednich edycjach, dzisiaj pracują w największych firmach w  Polsce. Wszystko dzięki darczyńcom, których Fundacja Możesz ITy wciąż zaprasza do współpracy. Rynkowa cena kursów, które wychowankowie otrzymają bezpłatnie, wynosi od 4,5 tys. do kilkunastu tys. złotych za osobę. Wśród partnerów programu prócz Coders Lab znaleźli się m.in. Grupa Pracuj, UBS, Fundacja EY i Nesst.

Coders LabSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.