Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wybory: strony partii nie zawsze dostępne

29-08-2011, 14:09

Strony internetowe partii politycznych raczej nie są zgodne ze standardami. To oznacza, że niektórzy internauci mogą mieć problem z dostępem do ich zasobów. Widać, politycy i partie rozumieją znaczenie internetu, co nie znaczy, że potrafią odpowiednio się w nim zaprezentować.

robot sprzątający

reklama


Dzisiaj w dostępie do internetu komputer to nie wszystko. Coraz chętniej sięgamy po tablety czy smartfony. Dobrze przygotowana strona internetowa, spełniająca odpowiednie standardy, będzie działała tak samo dobrze na mobilnym urządzeniu, jak i na komputerze osobistym. Z kolei źle przygotowana strona może zniechęcać wyborców, którzy chcieliby zapoznać się ze szczegółową wizją oraz programem danego kandydata.

>>> Czytaj: Politycy w social media - "obecność" na Facebooku to za mało

Ranking zgodności ze standardami stron internetowych  10 partii i organizacji wystawiających swoich kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu w 2011 r.
fot. - Ranking zgodności ze standardami stron internetowych 10 partii i organizacji wystawiających swoich kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu w 2011 r.

Serwis Utilitia.pl zbadał zgodność stron partii politycznych ze standardami i na tej podstawie opracował ich ranking (zob. obrazek obok).

Zwyciężyło Polskie Stronnictwo Ludowe, którego lider jest znany z zamiłowania do nowinek. Zwycięzca w rankingu stanowi jednak chlubny wyjątek. Strony innych partii są raczej na bakier ze standardami.

Platforma Obywatelska otrzymała ocenę 5.1, zajmując siódme miejsce w rankingu. Mniej dostępne strony mają tylko LPR, Samoobrona oraz SLD. W przypadku SLD ocena jest naprawdę niska. Jak stwierdza Utilitia.pl, trudno jest nawet mówić o ocenie niedostatecznej, gdyby korzystać ze szkolnej skali ocen.

Da się zauważyć, że niektóre partie chcą mieć dobre strony na czas wyborów. Sprawia to, że strony internetowe niektórych komitetów wyborczych są wykonane znacznie lepiej niż strony samych partii. Tak jest choćby w przypadku witryny Komitetu Wyborczego Ruch Palikota.

>>> Czytaj: Fala krytyki zalewa polityków


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E