Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wyniki częstotliwości występowania nazw partii w prasie mocno różnią się od przedwyborczych sondaży - wynika z badań agencji informacyjnej PRESS SERVICE Monitoring Mediów. Prawo i Sprawiedliwość pojawia się w artykułach znacznie częściej od Platformy Obywatelskiej. Partię rządzącą wyprzedza również Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Od 26 września do 2 października 2011 PiS wypracował niemal dwukrotnie większy przekaz medialny niż PO. O największym ugrupowaniu opozycyjnym opublikowano w tym czasie 1,7 tys. tekstów. Na drugim miejscu uplasował się SLD, którego dotyczyło 1,1 tys. materiałów prasowych, podczas gdy PO może pochwalić się niecałym tysiącem artykułów na swój temat.

Udział liczby publikacji na temat poszczególnych partii politycznych w przekazie prasowym na temat ugrupowań, które wystawiły kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych; 26 września – 2 października 2011

Udział liczby publikacji na temat poszczególnych partii politycznych w przekazie prasowym na temat ugrupowań,
które wystawiły kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych; 26 września – 2 października 2011

Inaczej kształtuje się kolejność w zestawieniu najbardziej medialnych w ostatnim tygodniu polityków. Tutaj zdecydowane prowadzenie należy do Donalda Tuska (ponad 900 publikacji). Za jego plecami znalazł się Jarosław Kaczyński (591), tylko nieznacznie wyprzedzając Janusza Palikota (560). W poprzednim tygodniu kolejność czołówki była identyczna, ale prezes PiS miał o wiele większą przewagę nad Palikotem. Warte uwagi jest także to, że osoba Palikota notuje znacznie więcej publikacji aniżeli partia, której jest liderem. Zupełnie odwrotnie wygląda sytuacja w przypadku SLD. Partia jest bardzo medialna, natomiast jej lider – Grzegorz Napieralski – cieszy się nikłym zainteresowaniem dziennikarzy (w analizowanym okresie znalazł się na czwartej pozycji z 279 publikacjami).

Liczba publikacji na temat liderów partii politycznych z uwzględnieniem wydźwięku; 26 września – 2 października 2011

Liczba publikacji na temat liderów partii politycznych z uwzględnieniem wydźwięku; 26 września – 2 października 2011

Najbardziej krytykowanym politykiem w minionym tygodniu był Donald Tusk (42 proc.), który pod względem odsetka materiałów o charakterze negatywnym wyprzedził Grzegorza Napieralskiego (36 proc.) i Pawła Kowala (31 proc.). Dopiero na czwartej pozycji znalazł się Jarosław Kaczyński (26 proc.), a na piątej Janusz Palikot (21 proc.).

Czytaj: Badanie użyteczności partyjnych serwisów wyborczych - znamy wyniki


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *