Wybierasz prezent na chrzest? Oto, jakie propozycje warto rozważyć

23-12-2019, 09:01

Udając się na uroczystość chrztu świętego bliskiego dziecka, należy starannie się przygotować. I nie mowa tu o zakupie idealnej kreacji czy dopasowaniu koloru krawata do garnituru, lecz o wybraniu wyjątkowego prezentu dla maleństwa przystępującego do pierwszego w swoim życiu sakramentu.

album chrzest

Prezent na chrzest jest nierzadko wybierany na ostatnią chwilę. Większość przygotowań do uroczystości nie obejmuje dłuższego zastanawiania się nad wyborem trafionego podarku. Zazwyczaj kupuje się okolicznościową kartkę, którą uzupełnia się własnym podpisem i wręcza w kopercie wraz z określoną sumą pieniędzy. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie pozbawione zalet z uwagi na brak ryzyka, że upominek nie będzie tym trafionym. Jednak, czy warto wybrać taką drogę i okazać brak zaangażowania w uroczystość, a jedynie chęć szybkiego „pozbycia się problemu”? W e-sklepie Murrano znajdziesz liczne propozycje upominków dla dzieci, które wzbogacane są grawerowaną dedykacją opracowaną wspólnie z klientem.

Poznaj 5 propozycji upominków na chrzest, których zakup warto rozważyć!

1. Grawerowane sztućce dla dzieci

Umiejętność samodzielnego posługiwania się narzędziami jest równie ważna, jak mówienie lub chodzenie. Codzienne czynności, do których zalicza się również karmienie dziecka, bywa często niezwykle stresujące dla dzieci i rodziców. Nieprzystosowane, za duże łyżki i noże nie pozwalają na sprawne opanowanie zdolności trzymania tych narzędzi i krojenia pokarmów. W sklepie internetowym Murrano zakupić warto zestaw sztućców, które zdobione są wygrawerowanym imieniem malucha i postaciami znanymi z popularnych bajek i baśni. Zestaw ten składa się z noża, widelca, łyżki i łyżeczki. Prezent taki nie tylko zachęci dziecko do jedzenia przy pomocy sztućców, ale również do poznawania liter alfabetu. Grawerowane zestawy sztućców skryte w drewnianej skrzyni z dedykacją to praktyczne upominki, które mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

2. Złoty medalik z łańcuszkiem

Biżuteria sakralna stanowi najczęściej wybierany upominek wręczany najmłodszym. Współczesna biżuteria nie jest już klasyczną ozdobą pozbawioną indywidualnych cech, lecz upiększona jest dedykacją opracowaną przez klienta, a wygrawerowaną przez sprzedawcę. Wspaniałe medaliki z Matką Boską symbolicznie strzegą dobra maleństwa, a dedykacja stanowi pamiątkę, która będzie mogła być podziwiana również w dorosłym życiu. Wystarczy jedynie dobrać właściwą długość ozdoby i treść, która zostanie wpisana w pamiątkę, a w krótkim czasie od zakupu upominek zostanie wysłany w eleganckim, drewnianym pudełku na biżuterię i w torbie zdobionej przez logo Murrano.

3. „Biblia” dla najmłodszych

Przyjęcie sakramentu chrztu jest podniosłą chwilą w życiu całej rodziny. Najmniej o tym wie malec, który nie jest jeszcze świadomy, w jakich wydarzeniach uczestniczy. W późniejszych miesiącach i latach, w czasie rozwoju dziecka warto wzbogacić je o podstawową wiedzę z zakresu wiary, którą nieświadomie przyjął w kościele krótko po swoich narodzinach. Kolorowe obrazki, czytelna czcionka będą zachęcały do poznawania nie tylko historii chrześcijańska, ale również samodzielnego czytania kolejnych opowieści, również niezwiązanych z wyznawaną religią. Możesz wybrać wydanie „Biblii” skryte w drewnianym etui i wzbogacone dedykacją na nim lub księgę z treścią darczyńcy zamieszczoną na metalowej płytce dołączonej do okładki.

4. Grawerowany album na zdjęcia

Pierwsze chwile życia nie mogą być zapamiętane przez nikogo. Sakrament chrztu też pozostaje bez osobistych wspomnień pod warunkiem, że odbywa się on również w ciągu roku od narodzin. Jak więc zachować wspomnienia? Skąd wziąć pamiątki, gdy nie ma ich w głowie? Już od ponad wieku dokumentuje się rzeczywistość przy pomocy fotografii, które zatrzymują na kartkach obrazy wydarzeń. Samo wykonanie zdjęcia nie jest już gwarancją, że pamiątka przetrwa lata. Zdjęcia blakną, niszczeją pod wpływem czynników atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych. Z tego względu warto wzbogacić się o specjalny album, który pomieści i zabezpieczy uporządkowane oraz podpisane fotografie najważniejszych wydarzeń w rodzinie.

5. Srebrny obrazek

Sakralne obrazki zdobione są sylwetkami biblijnych postaci – Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa, Józefa. Często spotykane są również grafiki przedstawiające śpiące dziecko i czuwających nad nim aniołów. Obrazek ten można wzbogacić dedykacją, która umieszczona będzie na ramce pamiątki. Ciekawy wydaje się fakt, że obrazek ten został wykonany na metalowej płycie i przypomina dzieła określane mianem płaskorzeźby.

Poznałeś liczne propozycje upominków dedykowanych dla dziecka, które przystępuje do chrztu. Teraz czas, aby zapoznać się z całą ofertą e-sklepu Murrano.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag prezenty
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Cottonbro

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: